Wolfsburgu deseta u nizu, Bayern prati

Petar Plevnik • subota, 18.04.2009.

Desetom uzastopnom pobjedom nogometaši Wolfsburga i nakon 28. kola sačuvali su tri boda prednosti pred prvim pratiteljem Bayernom, koji je minimalnu pobjedu upisao u Bielefeldu. Da ga ne treba otpisivati u borbi za naslov četvrtom uzastopnom pobjedom u Kölnu je potvrdio Stuttgart...

Iako je odigrao najlošiju utakmicu u posljednje vrijeme, Wolfsburg je protiv Bayer Leverkusena stigao i do desete uzastopne prvenstvene pobjede, koja bi se vrlo lako mogla pokazati ključnom u utrci za naslov. Prvih 45 minuta susreta u Wolfsburga ostat će upamćeno tek po dvije velike sudačke pogreške. Najprije je u 23. minuti sudac Drees duel Friedriecha i Grafitea u 16-ercu domaćina okarakterizirao kao 11-erac, što koristi Grafite i dovodi Wolfsburg u vodstvo, da bi dvije minute prije odlaska na odmor Adler u pokušaju da izbije loptu ispred Grafite van 16-erca pogibeljnim startom pokupio Brazilca, no Drees ne samo da nije pokazao izravni crveni karton vrataru gostiju, već nije dosudio ni prekršaj!

U nastavak susreta gosti su ušli puno bolje, a do potpuno zasluženog izjednačenja Apotekari su stigli u 54. minuti pogotkom mladog veznjaka Bayerna na posudbi u Leverkusena Tonija Kroosa. Pogodak Bayera probudio je indisponirane Vukove koji su u posljednjih 15 minuta krenuli na sve ili ništa. Takav pristup Wolfsburgu se napokon isplatio pet minura prije kraja susreta kada je Misimović sjajno proigrao Grafitea, a Brazilac se sjurio prema Adleru i pogodio suprotni kut Adlera za svoj 22. prvenstveni pogodak te 18. asistenciju Misimovića.

Prvi pratitelj Wolfsburga i dalje je Bayern, koji je minimalnu pobjedu upisao u Bielefeldu. Iako nisu ponudili spektakularan nogomet, Bavarci su potpuno zasluženo slavili. Do tri boda koja ga ostavljaju u utrci za naslov Bayern je stigao u 64. minuti, nakon što Ribery neometano ubacuje u 16-erac domaćina, a na drugoj vratnici usamljeni Toni glavom zabija za 0:1. Svih 90 minuta u redovima domaćina odigrao je Andre Mijatović.

U utrci za naslov ostaje i Stuttgart, koji je do četvrte uzastopne pobjede stigao u Kölnu. Da su u sjajnoj formi gosti su potvrdili već u 16. minuti kada Gomez glavom pogađa na ubacivanje Hilberta. Reprezentativni napadač gostiju koban je za Köln bio i u 55. minuti, a sjajnu partiju Gomez je okrunio hat-trickom u 71. minuti za konačnih 0:3.

Identični pothvat, četvrtu uzastopnu pobjedu, u Bochumu je ostvarila Borussia Dortmund. U vrlo otvorenom "malom Revierderbiju" gosti iz Dortmunda poveli su već u 11. minuti preko Owomoyele, da bi pobjedu žuto-crnih potvrdio pogodak Valdeza u devetoj minuti nastavka.

Velik korak prema ostanku u ligi napravio je Eintracht, svladavši u Frankfurtu s 4:1 bio Borussiju Mönchengladbach. Domaćini su otpor gostiju slomili pet minuta prije odlaska na odmor pogotkom Maiera, da bi već u drugoj minuti nastavka Liberopoulos povisio na 2:0. Veliku prigodu za povratak u susret gosti su propustili u 65. minuti kada Pröll brani 11-erac Bradleyu, a deset minuta kasnije preciznijim se s bijele točke pokazao Daems za 2:1. Nade Borussije u povratak raspršio je pogodak Russa pet minuta kasnije, da bi dvije minute prije kraja susreta Fink postavio konačnih 4:1.

Bez pobjede u nastavku prvenstva i dalje su Karlsruher i Hoffenheim. Prvi su u vodstvo stigli gosti i to pogotkom Salihovića u 28. minuti, da bi pet minuta kasnije Freis zabio za 1:1 i tako prekinuo post Karlsruhera od čak 753 minute bez postignutog pogotka! Već u trećoj minuti nastavka Salihović asistira za Tebera koji vraća Hoffenheim u vodstvo, no bod KSC-u osigurao je Federico u 65. minuti. Dino Drpić odigrao je svih 90 minuta u redovima domaćina.