Petar Plevnik • nedjelja, 19.04.2009.

Sjajan dan imali su hrvatski igrači u dva posljednja susreta 28. kola Bundeslige. HSV je u derbiju sjevera zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mladenu Petriću svladao Hannover, dok je Josip Šimunić pogotkom inicirao preokret Herthe protiv Werdera...

Nakon što su u četvrtak u Manchesteru osigurali plasman u polufinale Kupa Uefe, nogometaši HSV-a pobjedom nad Hannoverom ostali su utrci za naslov prvaka. Već u drugoj minuti susreta Boateng je ubacio u 16-erac gostiju, a Mladen Petrić sjajnim udarcem iz prve s 10-ak metara pogodio suprotni kut Enkea. Hrvatski reprezentativac u strijelce se upisao i u sedmoj minuti nastavka, nakon što Enke poslije udarca Guerrera kratko odbija loptu, no samo do Petrića, kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 2:0.

Vezane vijesti

Sve što je Hannover uspio napraviti do kraja susreta bio je počasni pogodak Forssela iz 11-erc u 70. minuti, a pet minuta kasnije u igru je ušao i Ivica Olić. Tri minute prija kraja susreta Petrić je na dodavanje Olića umalo postigao i treći pogodak, no ostalo je 2:1.

Nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, Hertha je protiv Werdera napokon uspjela doći do pobjede i tako očuvati nadu da će se nakon 78 godina čekanja naslov prvaka napokon vratiti u Berlin. Prvih 45 minuta susreta sugeriralo je potpuno drugačiji rasplet, budući da je dvije minute prije odlaska na odmor Mertesacker nakon ubacivanja Fringsa iz kuta doveo goste iz Bremena u dodstvo.

Ništa nije upućivalo na preokret ni u nastavku susreta sve do 71. minute kada Šimunić spretnom reakcijom u 16-ercu gostiju glavom zabija na ubacivanje Dardaija i vraća berlinsku momčad u igru. Do potpunog preokreta Hertha je stigla tri minute prije kraja sureta nakon što Chermiti na sredini terena krade loptu Naldu, dodaje do Raffaela, a Brazilac sjajnim udarcem s ruba 16-erca osigurava Herthi sva tri boda! Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Herthu, dok Marko Babić nije bio ni na klupi. S druge strane, Jurica Vranješ bio je na klupi Werdera.