Tottenham korak bliže Europi

Marin Vuković • nedjelja, 19.04.2009.

Minimalnom pobjedom nad Newcastleom u prvoj nedjeljnoj utakmici 33. kola Premiershipa, momčad Tottenhama se približila sedmoplasiranom West Hamu i mjestu koje iduće sezone vodi u novu Uefinu Europa ligu. Newcastle je, pak, u ogromnim problemima...

Spasiteljska misija Alana Shearera na klupi Newcastlea sve se više bliži svom neslavnom završetku. Svrake su iz kola u kolo sve dalje od osiguranja prvoligaškog statusa, a utakmicu koju su jednostavno morali dobiti izgubili su praktički "bez ispaljenog metka".

Luka Modrić i Vedran Ćorluka upisali su novih 90 minuta u dresu Spursa i odigrali vrlo dobru utakmicu. Luka je bio vrlo pokretljiv, pretrčao zaista puno i sudjelovao u mnogim napadačkim akcijama domaćina, dok je Ćorluka veći dio utakmice proveo besposlen, jer opasnih situacija u šesnaestercu Spursa jednostavno nije bilo.

Tottenham je više od dvije trećine ogleda na White Hart Laneu igrao trening utakmicu s Newcastleom i gotovo je nevjerojatno kako je u prvom poluvremenu uspio tek jednom svladati gostujućeg vratara. Zbilo se to u 24. minuti kada je Darren Bent iz drugog pokušaja uspio pronaći put do mreže i, kako se kasnije pokazalo, donijeti nova tri boda svojoj momčadi.

U drugom poluvremenu Shearer je povukao očajnički potez i zaigrao s tri napadača, koji su u posljednjoj trećini utakmice uspjeli stvoriti tek nekoliko poluprilika. Petnaestim porazom u prvenstvu Newcastle je ostao na pretposljednjem mjestu lige, čak četiri boda od sigurnosne zone, a vremena i utakmica sve je manje.

U drugoj današnjoj utakmici Manchester City je na svom stadionu prvo ispustio dva pogotka prednosti, a potom ipak došao do pobjede od 4:2 nad West Bromwich Albionom, čiji izgledi za opstanak u Premiershipu spadaju u znanstvenu fantastiku.

Pogocima Robinha i Onuohe, City je već nakon 20 minuta imao dva pogotka prednosti, ali je Brunt s dva pogotka vratio goste u život i izjednačio rezultat.

Ipak, pogotkom Elana iz jedanaesterca u 56. minuti i potom Sturridgea u sudačkoj nadoknadi domaćin je došao do relativno uvjerljive pobjede.