Kranjčar teže ozlijeđen u pobjedi Portsmoutha

Marin Vuković • subota, 18.04.2009.

Portsmouth je u 33. kolu Premiershipa upisao iznimno bitna tri boda u borbi za opstanak u elitnom razredu, ali je to platio težom ozljedom Nike Kranjčara. Osim Portsmoutha, ključne bodove uspjeli su izboriti Stoke City i Sunderland, dok je Middlesbrough uoči teških ogleda protiv Arsenala i Manchester Uniteda propustio na Riversideu svladati Fulham.

U jednoj od najvažnijih ovosezonskih utakmica Portsmouth je na svom Fratton Parku uspio svladati Bolton, ali bi prema svemu sudeći do kraja sezone mogao ostati bez našeg reprezentativca Nike Kranjčara. Niko je u 75 minuta provedenih na travnjaku bio među najboljim pojedincima u dresu Mornara, ali je u jednom od brojnih današnjih dvoboja s prgavim Gavinom McCannom iskrenuo lijevi gležanj i ostao ležati na travnjaku s bolnom grimasom na licu.

Igra je prekinuta na nekoliko minuta, Kranjčar je postavljen na nosila i potom iznesen s travnjaka, dok su navijači s tribina Fratton Parka skandirali njegovo ime. Još uvijek je nepoznato o koliko se teškoj ozljedi radi, no čini se kako bi Niko mogao propustiti sljedećih nekoliko tjedana.

Što se same utakmice tiče, Portsmouth je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad, a po vrata gostiju posebnu opasnost predstavljao je tandem Niko Kranjčar - Glen Johnson.

Uz brojne promašaje domaćina utakmica je u završnicu ipak ušla bez pogodaka s jedne ili druge strane, a odučena je 12 minuta prije kraja. Nakon ubačaja iz kornera loptu je u mrežu skrenuo Nwankwo Kanu, i to nakon, mora se priznati, evidentnog prekršaja nad vratarom.

Vrlo važne bodove u borbi za opstanak upisao je i Sunderland, svladavši na svom travnjaku Hull City pogotkom Djibrila Cissea na kraju prvog poluvremena. S ova tri boda domaćin je preskočio Tigrove i opasnoj zoni sada bježi četiri boda.

Stoke City se pak riješio svih briga oko ostanka među najboljima. Pogodak Lawrencea 15 minuta prije kraja utakmice s Blackburnom lansirao ih je bliže sredini ljestvice s čak osam bodova više od osamnaeste momčadi lige Middlesbrougha.

Upravo je Middlesbrough propustio možda i posljednju priliku da na životu održi nade u opstanak. Kako u sljedeća dva kola igraju s Arsenalom i Manchester Unitedom, iz domaćeg sraza s Fulhamom trebali su i morali osvojiti sva tri boda. Umjesto toga odigrali su mršavih 0:0 i vrlo vjerojatno, ne ostvare li kakav podvig u sljedeća dva kola, mogu rezervirati karte za Championship.

Jedini subotnji susret suparnika iz gornjeg dijela ljestvice spojio je Aston Villu i West Ham. Na Villa Parku domaćin je odlično otvorio utakmicu i poveo već u 11. minuti golom Emilea Heskeya, no pet minuta prije kraja izjednačio je Diego Tristan. Villa je od posljednja 24 moguća boda osvojila samo tri, posljednje se pobjede gotovo nitko više niti ne sjeća.