Premiership, 33. kolo, 13.05.2009, 21:00 h
Wigan 1:2 Manchester United
Manchester United

Manchester United na bod do naslova

Marin Vuković • srijeda, 13.05.2009.

Samo jedan bod dijeli nogometaše Manchester Uniteda od osvajanja treće uzastopne titule prvaka Engleske. Branitelji naslova još su se jednom vratili iz rezultatskog zaostatka i golom Michaela Carricka u završnici utakmice odnijeli bodove iz Wigana.

Nekoliko puta ove sezone Manchester United se uspio vratiti iz rezultatskog zaostatka i dobiti utakmice koje su možda i mnogi njihovi navijači otpisali kao izgubljene. Protiv Tottenhama na Old Traffordu Crveni vragovi su 0:2 okrenuli u 5:2, a večeras u Wiganu vodstvo domaćina od 1:0 pretvorili su u gostujuću pobjedu od 1:2. Wigan definitivno nije zaslužio izgubiti utakmicu, ali u drugom poluvremenu nije izdržao pritisak momčadi koja zna pobjeđivati i zna da će se pritisak kad tad isplatiti.

Ferguson: "Preskočili smo tešku prepreku"

Posve očekivano, prezadovoljan rezultatom i preokretom u drugom poluvremenu bio je Alex Ferguson: "Danas smo preskočili tešku prepreku, a igrači su bili fantastični. Nisu stali do samoga kraja, znali su da će im se pritisak isplatiti. U prvom poluvremenu igrače je živcirao sudac, ali ne možemo igrati protiv njega, moramo zašutjeti i igrati svoju igru", rekao je menadžer Uniteda.

Povratak u utakmicu započeo je Carlos Tevez, još jednim sjajnim pogotkom, drugim u samo nekoliko dana. Njegov status u momčadi i dalje je nepoznat, a pregovori oko ostanka na Old Traffordu traju.

"Carlos Tevez zna da mi želimo da on ostane, razgovarao sam s njim danas i to sam mu i rekao, to se nije promijenilo. Problem je činjenica što oko njegovog ugovora ne pregovaramo s nogometnim klubom", otkrio je Ferguson.

Domaćin je poveo u 28. minuti, u dvoboju s Nemanjom Vidićem kao pobjednik je izašao Hugo Rodallega i pogodio bliži kut Unitedova gola. Bio je to pogodak koji je vjerojatno na noge podigao Liverpool i oživio nadu Redsa da do kraja sezone možda mogu do trofeja.

United je zaigrao nešto bolje u nastavku, ali promjene rezultata nije bilo sve do ulaska Carlosa Teveza, koji se samo nekoliko minuta nakon stupanja na travnjak upisao među strijelce. Michael Carrick je asistirao, a Argentinac svojevrsnom piruetom pogodio mrežu za 1:1.

Uslijedio je pritisak gostiju i nekoliko promašaja danas slabo raspoloženog Cristiana Ronalda, koji su uspjeli iživcirati i Alexa Fergusona. Četiri minute prije kraja zbio se pak trenutak odluke. Lopta je na rubu šesnaesterca došla do Carricka, koji odmjerenim udarcem pogađa gornji lijevi kut Wiganova gola i donosi euforiju oduševljenja na tribini s gostujućim navijačima.

Iz preostale dvije utakmice Unitedu je potreban samo jedan bod kako bi i matematički osigurao naslov prvaka. Hoće li se to dogoditi već ovoga vikenda u utakmici s Arsenalom ili pak sljedećeg na gostovanju u Hullu, ostaje nam vidjeti. Jedno je sigurno, Crveni vragovi učinit će sve da naslov proslave pred svojim navijačima.