Wolfsburg pao u Cottbusu!

Petar Plevnik • nedjelja, 26.04.2009.

Nevjerojatna završnica sezone očekuje nas u Bundesligi. Wolfsburg nije uspio iskoristiti jučerašnje posrtaje Bayerna i HSV-a te je nakon deset uzastopnih pobjeda u 29. kolu s 2:0 poražen u Cottbusu. U derbiju začelja Borussia Mönchengladbach i Arminia Bielefeld odigrali su bez pobjednika...

Ogromnu prigodu napraviti iskorak prema prvom naslovu u povijesti propustili su nogometaši Wolfsburga danas u Cottbusu. Nakon jučerašnjih poraza Bayerna i HSV-a, Vukovi su bili u prigodi pobjedom pobjeći prvom pratitelju Herthi na pet bodova prednosti, no umjesto toga praznih su ruku napustili istok Njemačke te sada pet kola prije kraja prvenstva razlika između vodećeg Wolfsburga i petoplasiranog HSV-a iznosi samo tri boda!

Do vrlo vrijedne pobjede u borbi za ostanak u ligi Energie je došao ponajviše zahvaljujući velikoj borbenosti i sjajno raspoloženom vrataru Gerhardu Tremmelu. Prvu prigodu za goste u 13. je minuti propustio Grafite, a najbolju priliku u prvih 45 minuta četiri minute kasnije propustio je Misimović, točnije Tremmel sjajno reagira na njegov udarac iz blizine.

Najbolju prigodu na susretu u osmoj je minuti nastavka za Wolfsburg imao Edin Džeko, no još se jednom dobrom intervencijom istakao Tremmel. Kazna za promašaje gostiju stigla je u 72. minuti, kada Iliev nakon duplog pasa sa Skelom ubacuje u petarac Wolfsburga, a Rangelov sa svega nekoliko metara glavom dovodi Energie u vodstvo. Pokušao je Wolfsburg nakon pogotka dodatno pritisniti domaćine ne bi li stigao do izjednačenja, no sve nade gostiju da mogu u Cottbusu stići barem do boda potopio je Skela četiri minute prije kraja susreta pogotkom za konačnih 2:0. Mario Cvitanović bio je na klupi Energieja.

Drugi susret ponudio je derbi začelja u Mönchengladbachu, u kojem su bodove podijelili Borussia i Arminia. Domaćini su poveli već u 12. minuti preko Matmoura, no vrijedan bod Arminiji, za koju je svih 90 minuta odigrao Andre Mijatović, osigurao je pogodak Teschea u 32. minuti.