Dubrovčani u finišu

Branimir Korać • utorak, 28.04.2009.

Košarkaši Dubrovnika ostvarili su pobjedu nad Cedevitom u desetom kolu Lige za prvaka te na taj način ostali na ljestvici ispred Zagrepčana koji se i dalje neočekivano muče u ovom društvu...

Kako se i pretpostavljalo, Dubrovnik i Cedevita odigrali su najizjednačeniji dvoboj današnjeg dijela programa Lige za prvaka. Dubrovčani su na kraju slavili 101:95.

Od samog početka susreta domaćin je lagano preuzeo rezultatsku inicijativu i tijekom gotovo cijelog prvog poluvremena imao minimalno vodstvo. Gosti bi se vratili iz minusa i uspjeli poravnati, ali Dubrovnik je ubrzo odgovarao i vraćao prednost na svoju stranu. Prvo poluvrijeme tako je završilo vodstvom Dubrovčana 50:47.

Na startu drugog poluvremena domaćin je imao prednost sve do 23. minute kada prvo tricom Šamadan, a zatim polaganjem i ubačajem s linije slobodnih Garnett odvode Cedevitu do njihovog najvišeg vodstva 60:56. Minutu prije kraja treće četvrtine domaćin se ipak vratio poravnavši preko odličnog Vranješa na 70:70 da bi Petrović odmah uzvratio tricom za 73:70 - konačni rezultat nakon tri četvrtine.

Na startu posljednje dionice Oštrić je tricom još jednom poravnao, no Čolak, Petrović i Bradley novom serijom odvode Cedevitu do plus pet. U 35. minuti Cedevita je imala 86:80, ali nije uspjela dugo zadržati tu nešto osjetniju prednost za ovako tijesan susret i Vranješ i Perić smanjili su na 86:85 i vratili svoju momčad u igru da bi Oštrić svojom drugom tricom na ulasku u posljednje tri minute poravnao na 88:88.

Vrlo brzo Dubrovčani su dobili priliku za preuzimanje vodstva, međutim Periću Cummings krade loptu kod 89:88 za Cedevitu, a Garnett ubacuje tricu za 92:88. Kada se činilo kako Cedevita kreće prema pobjedi, Dubrovnik radi 5:0 preko Vranješa i Lučića i vodi nakon dužeg vremena 93:92, Garnett promašuje tricu, a Šćepanović s linije slobodnih bacanja domaćinu donosi prednost 95:92.

Ušlo se u "penal" završnicu gdje Vranješ prvo podiže na 96:92, a nakon što Cummings kod 98:94 gubi loptu, a Lučić ubacuje bacanja za 99:94, sve je bilo jasno. Do kraja susreta Dubrovčani su lako zadržali prednost i slavili 101:95.

Kod Dubrovnika prva imena bili su Vranješ s 29 poena i sedam skokova te Lučić s 14 poena i osam skokova. Kod Cedevite 22 poena ubacio je Frano Čolak, a 17 poena Marlon Garnett.