Cibonina lekcija Šibenčanima

Branimir Korać, Ivana Jurica • utorak, 28.04.2009.

Pravu katastrofu doživjeli su košarkaši Šibenika na svom parketu protiv Cibone. Gosti iz Zagreba slavili su 124:78 u susretu u kojem je Šibenik moga rezultatski još teže stradati da gosti nisu podigli nogu s gasa u drugom poluvremenu...

U utakmici u kojoj ionako nije imao šanse protiv Cibone, Šibenik je nastupio bez kapetana Luke Petkovića, ali i bez najboljeg strijelca Ivana Mimice (ozljeda tetive) što ih je dodatno oslabilo. Šibenik je poveo tricom Bilobrka, a nakon toga krenula je serija gostiju. Andrić sa šest uzastopnih koševa, te Kus tricom vrlo brzo donose prednost (3:9). Već u petoj minuti nakon koša Homana prednost je na plus deset (5:15). Do kraja poluvremena prednost Perasovićeve momčadi stalno je rasla, sve do konačnih 14:31 na kraju prvih deset minuta igre.

Drugu četvrtinu gostujuća je momčad započela s presingom već na domaćoj polovici. Rezultiralo je to brojnim izgubljenim loptama Gulinove momčadi, a samim time Cibona je vrlo lako postizala i koševe. Bilo je tu kontri, zakucavanja, polaganja, pa je polovicom druge četvrtine prednost narasla na okruglih 30 koševa (20:50). Gostujući trener izrotirao je sve igrače, dok njegov kolega na klupi Šibenik isto nije mogao napraviti. Na poluvremenu na semaforu je svjetlilo 31:72.

Šibenik koševima svog najboljeg igrača u ovoj utakmici Filipa Vukičevića otvara drugo poluvrijeme. Bilo je vidljivo kako je Cibona malo smanjila ritam, pa su do daha došli i domaći košarkaši. Na početku nastavku igralo se uglavnom koš za koš, pa je i prednost Cibone stalno iznosila više od 40 koševa. Novom tricom Robert Troha zaključio je treću četvrtinu (55:103).

U 34. minuti utakmice Cibona je prvi, ali i jedini put došla do 50 koševa prednosti (59:109). Ali domaćini smanjuju nakon serije 7:0. Raspoloženom Vukičeviću pridružuje se tada i Miro Bilan i prednost se ustaljuje na nešto manje od 50 koševa. Sve do konačnih 78:124.

Cibonini igrači ravnopravno su raspodijelili minutažu, pa je tako i mladi Tomislav Zubčić za 28 minuta igre postigao 15 koševa. Svi gostujući igrači upisali su se u strijelce, i svi osim Prkačina, Andrića i Princa bili su dvoznamenkasti. Kod Šibenika jedini dvoznamenkasti bili su već spomenuti Vukičević sa 27 i Bilan sa 18 koševa.