Zadar otpremio Split CO u red za pozivnicu

Bernard Jurišić • srijeda, 29.04.2009.

Nakon Cibone i Zadar je uspješno pokorio Spaladium Arenu. U utakmici u kojoj je Split CO pola susreta vodio, finiš je ipak pripao iskusnijoj i kvalitetnijoj momčadi...

Zadar je i četvrti put ove sezone pobijedio Split CO i definitivno ga zakovao za 4. mjesto uoči početka doigravanja. U utakmici u kojoj je nedostajalo lijepih poteza i uzbudljivosti, dojam je kako je Zadar pobjedu odnio čim se - uozbiljio.

Zadar je u početku poveo (4:11), no predvođeni opet odličnim Dalronom Johnsonom Splićani rade fantastičnu seriju od 15:0 i okreću na 19:11. Zadrani su se brzo sabrali, uzvratili sa 7:0, a na prvi odmor otišlo se s 5 poena prednosti "žutih".

U drugoj četvrtini domaćini su otišli na najviših 31:22 u 14. minuti, no na poluvrijeme su opet odnijeli zalihu od samo pet poena. Zadar je bio loš, uspavan, nije pronalazio pravi lijek za puno rotacija splitske momčadi.

U 23. minuti još je Split CO bio u značajnoj prednosti (50:42), a onda serija od 10:0 gostiju praktično rješava susret. Zadar je ponovno poveo (50:52), Splićani su se do kraja treće četvrtine držali u egalu, ali bilo je jasno da su se Zadrani razbudili i da će Split teško do trijumfa. Zaredalo je mnoštvo zadarskih skokova u napadu i drugih napada, a Gečevski i Johnson uspješno su krcali splitski koš.

U posljednjoj četvrtini do izražaja je došla šira zadarska klupa, iako su gosti i večeras igrali bez Stipčevića. Posljednju četvrtinu otvorio je Ružić, nastavio Perić, a završio Marko Car ključnom tricom za 71:76 90 sekundi prije kraja. Zadrani su mirno priveli utakmicu kraju i proslavili novu prvenstvenu pobjedu - prvu u Spaladium Areni.

Splićani su ovim porazom definitivno zakovani za 4. mjesto i direktan plasman u regionalnu ligu naredne sezone mogu ostvariti još jedino ako uzmu naslov prvaka države. Pošto se to posve sigurno neće dogoditi - Splićani su od večeras opet stali u red za regionalni "wild-card".