Sevilla drži treće mjesto, Betis riskira

Maja Giljanović, Matej Milanović • subota, 09.05.2009.

Odigrane su prve dvije utakmice 35. kola Primere lige. Sevilla je dominirala protiv nemotivirane Mallorce i lagano pobijedila 3:1. U drugom susretu, Betis nije uspio doći do ključnih bodova za opstanak niti protiv Athletica koji je igrao sa drugim sastavom pripremajući se za finale Kupa s Barcelonom.

Navijači Seville su na Sanchez Pizjuanu sat vremena čupali kose, ali je golovima Kanoutea, Luisa Fabiana i Navasa Jimenezovoj momčadi protiv Mallorce uspjelo napraviti još jedan korak prema izravnom plasmanu u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Gosti koji Sevillu zadnjih pet godina nijednom nisu napustili pognuta čela poveli su golom Aduriza (briljantno se napadač Mallorce riješio Escudea i probio Palopa) u 15. minuti, Francuz se tri minute poslije zamalo iskupio, ali ga je zaustavila stativa, još je jednu stativu u 25. minuti pogodio Luis Fabiano, a Moya je napokon morao po loptu u mrežu u 32. minuti kad ga je iz jedanaesterca dosuđenog nakon prekršaja Ramisa na Luisu Fabianu prevario Kanoute.

Luis Fabiano je u glavnoj ulozi i u 59. minuti, a šlag na tortu spektakularan je gol Navasa 15 minuta prije kraja - Sevilla je tako preokrenula prednost otočana i nakon druge uzastopne pobjede (2:0 protiv Villarreala u prošlom kolu) otvorila sedam bodova razlike ispred Valencije na četvrtom mjestu kojoj kasnije večeras na Mestallu dolazi Real.

U Bilbau je domaći Athletic dočekao Betisa.Edu je u 18. minuti stvorio prvu gostujuću priliku. Prošao je po lijevom krilu, ušao u šesnaesterac i stvorio si priliku za šut, no loptu je poslao nedaleko od vratnice. U 29. minuti pao je jedini gol. Inaki Munoz lijepo je ubacio loptu, koju je Ion Velez sigurno ugurao u mrežu za 1:0 Athletica.

Do kraja poluvremena nije se dogodilo ništa,a najvažniji trenutak drugog dijela dogodio se u 66. minuti kada je Melli igrao rukom u Betisovom šesnaestercu, ali po sucu je to bilo nenamjerno pa nije dosudio ništa.

Athletic je danas igrao sa samo jednim uobičajenim prvotimcem, a tek trojica su bila na klupi. Budući da se momčad priprema za finale Kupa s kojim su već osigurali i Europu, a sigurni su da neće ispasti, mogu si i dopustiti to. Betis je, pak, u jako neugodnoj situaciji i još će se morat boriti za opstanak.