Deportivo ne odustaje od Lige prvaka

Borna Rupnik • nedjelja, 10.05.2009.

U iščekivanju večerašnjeg susreta Barcelone i Villarreala, nakon kojega bi se Katalonci mogli i službeno okititi titulom najbolje španjolske momčadi, prvoligaško je društvo odradilo većinu 35. kola. Dobitničke su kombinacije pronašli Deportivo, Malaga, Almeria i Getafe...

Unatoč neusporedivo boljoj predstavi u prvom dijelu, nogometaši Sportinga iz Gijona u Almeriji su upisali poraz zbog kojeg će njihovi navijači drhtati do samog kraja prvenstva. Štoviše, prokockali su vodstvo iz 16. minute koje im je nakon prekida donio Carmelo. Domaćini su svoju drugu priliku na susretu pretvorili u izjednačujući pogodak - u 27. minuti strijelac je bio Miguel Nieto.

Nastavak susreta donio je ravnopravniju igru u kojoj su se bolje snašli igrači Huga Sancheza. Deset minuta nakon odmora mrežu Ivana Pichua zatresao je Kalu Uche na proigravanje najboljeg igrača Almerije, Alvara Negreda, a konačnih 3:1 postavio je Pablo Piatti, također na Negredovu asistenciju. Mate Bilić odigrao je svih 90 minuta i dva puta dobro zaprijetio Estebanu Suarezu.

Getafe je na svom terenu svladao Osasunu 3:0 i preskočio je na tablici, a tragičar utakmice svakako je branič Miguel Flano, koji je u prvih 25 minuta uspio zaraditi žuti i crveni karton te skriviti jedanaesterac iz kojeg je Esteban Granero doveo Getafe u vodstvo. Iako se momčad iz Pamplone nije predavala - Walter Pandiani pogodio je vratnicu - ostatak susreta bio je samo odrađivanje posla za domaćine. Osvajanje sva tri boda potvrdili su Granero i Ikechukwu Uche u prvih deset minuta drugog poluvremena, prije nego što je brojčano stanje na terenu poravnao Adrian Gonzalez.

Deportivo iz La Corune ostao je u utrci za Ligu prvaka zahvaljujući pobjedi u Huelvi. Recreativo je silno želio bodove spasa i neprestano opsjedao vrata Daniela Aranzubije, no gosti su rutinski realizirali svoje ponajbolje prilike i vratili se kući pjevajući. Prvi udarac domaćem sastavu zadao je preciznim udarcem Juan Verdu u 17. minuti, a netom prije poluvremena poravnao je Adrian Colunga. Međutim, pobjedu je Deportivu osigurao Pablo Alvarez nakon ubacivanja Felipea nedugo nakon što se ponovno krenulo s centra.

Malaga i Racing odigrali su zanimljiv susret u kojem su mreže mirovale sve do 87. minute, kada Peter Luccin radi prekršaj na Adrianu Ferreiri u kaznenom prostoru, a siguran izvođač s bijele točke bio je Alberto Luque, pobrinuvši se da sva tri boda ostanu u Malagi. Andalužani su tako zadržali svoje izglede za plasman u Kup Uefe.

Gledatelji u Valladolidu nisu svjedočili pretjerano uzbudljivom nogometu, premda su njihovi ljubimci imali više od igre. Posljednjeplasirana Numancia došla je barem po životno važan bod i uspjela je u svojoj namjeri. Valladolid, međutim, neće puno žaliti zbog završnih 0:0 jer su čvrsto utaboreni u sredini poretka i ne mogu ni gore ni dolje.