1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 10.05.2009, 16:30 h, Stanovi, Zadar, gledatelja: 1.500

zadarsport.com • nedjelja, 10.05.2009.

Gledatelji se na Stanovima u prvih dvadeset minuta utakmice nisu baš nagledali lijepog nogometa, ali je zato kasnije bilo ipak nešto bolja situacija. Zadrani su na kraju zasluženo uzeli sva tri boda...

Marin Batur
64'
16
Naum Batkoski
69'
6
Bruno Šiklić
74'

Tomislav Pavličić
54'
17
Vlatko Šimunac
59'

Damir Vidović
72'
Stanko Mršić

U 21. minuti greška Milina, Kujundžija dodaje za Lukačevića, a Makarin u padu promašuje izglednu priliku. Samo minutu kasnije raspoloženi Rašo dodaje iskosa za Župana koji se na deset metara od gola našao oči u oči s Burcsom, no promašuje stopostotnu priliku.

Nekoliko nakon toga Makarin je probao sa 25 metara, no njegov udarac odlazi preko Vukovićevog gola. U 28. minuti Dragan Župan izveo je korner s lijeve strane, a Ante Puljić s udaljenosti od 3-4 metra postiže svoj drugi gol u sezoni za vodstvo Zadra od 1:0.

U 34. minuti Župan je pokušao iz slobodnog udarca sa 40 metara, no Bursca otklanja prijetnju Zadrana. Pet minuta kasnije Surać odlično dodaje za Jozinovića koji ubacuje za Šaranovića, no ovaj ne stiže na loptu, kao ni Terkeš koji također kasni na ubačaj. Koju minutu prije odlaska na odmor Radotić pronalazi usamljenog Makarina koja kasni na loptu, u istoj akciji Lukačević ubacuje za Ivana Grgića koji pogađa za 1:1. Ništa nije mogao učiniti vratar Zadra Andrija Vuković.

Prvu prigodu u drugom dijelu imao je Šaranović koji u 47. minuti oprobava udarac sa 25 metara, no lopta odlazi preko vrata Bursce. U 49. minuti Zebićevi su igrači došli u još jedno vodstvo. Šaranović je s ruba kaznenog prosta pronašao usamljenog Marka Rašu koji odličnim udarcem sa nekoliko metara od gola pogađa pod prečku Burcse za 2:1.

58. minuta bila je u tijeku se Marko Rašo našao u još jednoj prilici za postizanje pogotka, no lopta se nekako odbila do Dragana Župana koji fintom izbacuje dvojicu igrača Cibalije te asistira za Šaranovića koji sa udaljenosti od pet metara lagano poentira za 3:1.

U 72. Kusić i Makarin imali su dvije izgledne prilike za postizanje pogotka. Sa desetak metara od gola prvi je pucao Kusić, no Vuković odlično brani. Na odbijenu loptu nalijeće Makarin koji također sa desetak metara od gola puca prema Vukoviću, no zadarski vratar još jednom odlično brani.

Šest minuta prije kraja utakmice Batur je pucao sa 10 metara, no Burcsa odbija loptu, a na odbijanac nalijeće Rašo koji puca iznad gola. U 85. minuti Radotić sa 25 metara puca iz slobodnog udarca, ali Vuković efektnom paradom loptu odbija u korner.