Primera División, 35. kolo, 09.05.2009, 22:00 h
Valencia 3:0 Real Madrid
Real Madrid

Real doživio novu blamažu

Matej Milanović • nedjelja, 10.05.2009.

Nakon šestice u utakmici s Barcelonom, Real je i u 35. kolu Primere doživio novi težak poraz. Valencia je na svom stadionu slavila s glatkih 3:0.

Real Madrid je iskupljenje zbog katastrofe s Barcelonom tražio na gostovanju u Valenciji, no umjesto da pokaže kako je susret s Kataloncima bio samo loš dan, pokazali su upravo suprotno.

Valencia je dominirala tijekom cijelog susreta i stvorila nekolicinu odličnih prilika. Jako su loš dan u veznom redu Reala imali Gago i Javi Garcia koji su umjesto stvaranja prilika svojim napadačima u nekoliko navrata poklanjali loptu igračima Valencije.

Domaći su od samog početka krenuli odlučno i nakon nekoliko dobrih šansi riješili utakmicu u tri minute. Prvo je Juan Manuel Mata u 29. minuti golom dovršio lijepu akciju svoje momčadi, da bi u 32. minuti do tada solidan Iker Casillas loše reagirao na šut Davida Silve i primio drugi pogodak.

Definitivni potop stigao je u 68. minuti kada je Ruben Baraja nakon nekoliko promašenih prilika lijepim volejem napokon došao do pogotka. Da ne završi s četiri gola u mreži Reala pobrinuo se sudac koji nije dosudio evidentni jedanaesterac kojeg je Sergio Ramos skrivio u 82. minuti.

Valencia je tako ostala na četvrtoj poziciji koja je zadnja koja vodi u Ligu prvaka, iako treba proći kroz kvalifikacije. S druge strane Real Madrid koji je prije desetak dana još vjerovao u naslov sada više nema nikakve realne šanse. Barceloni je dovoljno da pobijedi u sutrašnjoj utakmici protiv Villareala kako bi i službeno osvojili naslov.

1:0 Juan Manuel Mata

2:0 David Silva

3:0 Ruben Baraja