Potpuni raspad

Branimir Korać • nedjelja, 10.05.2009.

Košarkaši Šibenika nižu poraz za porazom u Ligi za prvaka.Novi visoki poraz upisali su u 12. kolu kada ih je na Baldekinu posramila Cedevita i odnijela pobjedu 107:81...

Novim visokim porazom Šibenčani su ostali zacementirani na posljednjoj poziciji Lige za prvaka. Osim što drže posljednju poziciju, Šibenčani se ne mogu pohvaliti niti s činjenicom kako imaju uvjerljivo najlošiju koš razliku i u prosjeku gube s gotovo 30 poena razlike.

Cedevita je taman bila na tom šibenskom prosjeku i svladala je domaćina s lakih 107:81 riješivši pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu. Jedan od glavnih razloga poraza domaćina je ponovno prevelik broj izgubljenih lopti (21) te unatoč šutu iznad 50 posto te ravnopravnosti u skoku, nisu spriječili rezultatski krah.

Prva četvrtina protekla je u posve ravnopravnoj igri i domaćin je nakon prvih deset minuta zaostajao tek jedan poen. Međutim, raspad sustava stigao je u drugoj četvrtini u kojoj Cedevita nakon poravnanja Mimice na 30:30 radi seriju čak 17:2 i stvara ključnu prednost. Već na poluvremenu ona je premašila granicu od 20 poena viška i gosti su na odmor otišli s vodstvom 57:36.

U drugom poluvremenu nije bilo nikakvih promjena. Šibenčani su uspjeli dobiti treću četvrtinu i uoči posljednje dionice smanjiti na 79:64, no u posljednjoj četvrtini ponovno igra samo Cedevita koja na kraju odlazi do visoke pobjede 107:81.

Kod Cedevite najbolji su bili Frano Čolak s 26 poena i Hrvoje Kovačević s 23 poena, a kod Šibenika 22 poena ubacio je Mario Filipović, a Ivan Mimica dodao je 20 poena.