Paris Saint-Germain 1:2 Auxerre
Auxerre

PSG zapeo u Parizu

Maja Giljanović • subota, 16.05.2009.

Samo je tri pobjede u povijesti Le Championnata od 1932. Auxerre upisao u Parizu, a četvrta je zadala neugodan udarac PSG-ovim ambicijama vezanima za plasman u Ligu prvaka.

PSG-u je pobjeda protiv Auxerrea donosila treće mjesto i pojačavanje pritiska na Lyon 24 sata prije gostovanja Lavova u Marseilleu, navijači su poštovali recentnu formu gostiju, ali svejedno su tri boda uknjižili na svoj saldo.

PSG je Auxerre na Parku prinčeva pobijedio sedam puta od 1998. (prošle su godine ovdje slavili 3:1 u samom finišu kad su spašavali goli život u Le Championnatu), Auxerre je od 1932. pobijedio samo triput (posljednji put 2006. (1:0), a otkada su se serijom sjajnih izdanja - nanizali su primjerice četiri pobjede (zadnju protiv Grenoblea u srijedu) - riješili briga oko opstanka igraju samo za prestiž i bodovi su im prilično nevažni.

I baš je činjenica da su u Auxerreu rasterećeni, a PSG-u imperativno trebaju bodovi presudila večerašnju utakmicu. Le Guenovoj su se momčadi pred 40.000 navijače odrezale noge i sve do 60. minute nisu nijednom zapucali u okvir Auxerreovog Sorina.

Bez svog najboljeg strijelca ozlijeđenog Guillaume Hoaraua PSG je bio bezglav u špici - Kežman koji je presudio Le Mansu u prošlom kolu i Luyindula su bili malo je reći samozatajni - a Jean Fernandez je iskoristio sve njihove slabosti.

Auxerre je utakmicu u svoju korist riješio u posljednjih pet minuta prvog poluvremena. U 40. je minuti loptu ispred "vražjeg" Jelena (Poljak je u proljetnom dijelu zabio sedam golova i najopasniji je igrač bivših prvaka) u vlastitu mrežu pospremio Camara, a u 44. je upravo Jelen svojim 13. ovosezonskim golom podebljao prednost gostiju.

U 60. minuti Berthod čisti udarac Sakha sa same gol-linije, a auto-gol Mignota u 83. minuti nije uspio mobilizirati Parižane da punom ofenzivom izbore barem bod.