Zadar bez problema na Baldekinu

Ivana Jurica • subota, 16.05.2009.

Košarkaši Zadra ostvarili su sigurnu pobjedu u posljednjem kolu Lige za prvaka. Na Baldekinu su sa 107:73 pobijedili mladu domaću momčad koja je igrala bez svog prvog strijelca Ivana Mimice, te od ranije ozlijeđenog Luke Petkovića. Zadrane su do pobjede vodili Boisa s 25 i Gečevski s 24 koša.

Domaći košarkaši odlično su se nosili sa favoriziranim Zadranima u prvih deset minuta igre. Filipović je pogodio za prvu prednost svoje momčadi (2:1). S dvije trice Boise gosti dolaze do pet koševa prednosti (6:11), ali Bilan i Vukičević vraćaju u egal. Momčad Zmage Sagadina minimalno je vodila, Matulja je u sedmoj minuti pogodio za izjednačenje (16:16), nešto kasnije i Bilobrk, ali pet koševa Gečevskog gostima je donijelo prednost od tri koša na kraju prvih deset minuta igre (23:26).

Na krilima Boise Zadrani u drugoj četvrtini ipak stižu do osjetnije prednosti. Tako je u 13. minuti na semaforu svjetlilo 27:40. Šibenčane u tom periodu koševima drži tek Miro Bilan, a Zadrani tricama Gečevskog i Johnsona dolaze do 32:50 u 18. minuti. Novom tricom Gečevski je postavio i konačan rezultat prvog poluvremena (41:59).

Zadar je sigurno držao stečenu prednost i presingom još na polovici domaćih pokušavao je stvoriti pritisak na mlade domaće organizatore igre. Ali za razliku od susreta sa Cibonom Šibenčani su u tome ovaj put bili uspješniji. Nakon serije gostiju od 6:0 sredinom treće četvrtine rezultat je bio 54:77 u njihovu korist. U posljednjih deset minuta igre ušlo se rezultatom 59:82.

Gosti posljednju dionicu otvaraju serijom od 10:0 i prednost je narasla na 59:92. Pitanje pobjednika odavno je bilo riješeno, pa je Sagadin u igru uveo i Marčinkovića i Popovića, a slično je reagirao i Gulin, koji je ionako mladi domaći sastav još pomladio uvođenjem Bure. Razlika u kvalitetni bila je evidentna. Zadrani su kvalitetniji sastav od Šibenčana i pobjeda od 107:73 posve je zaslužena.

Boisa s 25 i Gečevski s 24 koša bili su najefikasniji u redovima gostiju. Kod Šibenčana najbolji je bio Miro Bilan s 22 koša, a dvoznamenkasti su bili i Bilobrk (17 koševa) i Filipović (14 koševa).

Za Šibenčane je sezona završena, a pred Zadranima je najvažniji dio, borba za trofej.