Amerikanci vole Dubrovnik

Bernard Jurišić • subota, 16.05.2009.

Izlet u Dubrovnik bio je inspirativan za trojicu splitskih Amerikanaca. Split CO pobjedom je zaključio ligaški dio hrvatskog prvenstva na krilima američkog trojca...

Košarkaši Splita CO pobjedom u Dubrovniku završili su ligaški dio Lige za prvaka. U utakmici koja je bila prilično izjednačena 35 minuta, prevagu su na splitsku stranu donijela trojica žutih Amerikanaca.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izmjenjivanju minimalne prednosti na obje strane. Splićani su prvo veće vodstvo imali u 14. minuti (27:34), no Dubrovčani su do poluvremena i stigli i prestigli vodstvo gostiju i na poluvrijeme otišli s prednošću 47:46.

Vrlo dobrim ulaskom u treću četvrtinu Dubrovnik je otišao na 51:46, a prednost su održavali sve do kraja tog perioda. U posljednoj četvrtini Splićani su ipak pokazali da su iskusnija momčad i odlaskom na 79:86 tri minute prije kraja riješili pitanje pobjednika.

Najvišu prednost na utakmici "žuti" su imali dvije minute prije kraja (81:89), Dubrovčani su se približili na 88:91, no Eddie Shannon bio je mirne ruke s linije slobodnih bacanja i sačuvao prednost Splićana.

Američki trojac bio je posebno inspiriran pod dubrovačkim zidinama. Sva trojica uz dobru selekciju šuta vodili su Splićane do pobjede; Johnson je ubacio 24 poena, Shannon 20, a Gordon 14, uz 6 skokova, 5 asistencija i 6 ukradenih lopti.

Dubrovnik je ovom utakmicom okončao sezonu na 5. mjestu Lige za prvaka, a Splićane čeka okršaj sa Cibonom u polufinalu doigravanja.