Cedevita bez muke

Edvard Burić • nedjelja, 17.05.2009.

Cedevita je pobjedom u posljednjem kolu Lige za prvaka završila sezonu. Žrtva je bila Svjetlost iz Slavonskog Broda. Tom pobjedom potvrdili su šestu poziciju u Hrvatskoj...

Svjetlost se donekle držala do konca prve četvrtine (25:22) ponajviše zahvaljujući raspoloženom Nikoli Garmi koji je u tom periodu postigao 12 od svojih 14 koševa.

U drugoj četvrtini Cedevita je ubacila u višu brzinu i na krilima Bradleya razlika se počela povećavati. Ubojite kontre ovog igrača posve su demotivirale goste koji su izgledali kao da je sezona već završena. Sredinom druge četvrtine ulazi i Garnett koji sa sedam uzastopnih koševa pokazuje dio svog znanja. Poluvrijeme završava sa plus 16 za Cedevitu (57:41).

Drugo poluvrijeme tempo igre je pao, posebno na strani Svjetlosti koja se predala. Cedevita je bila puno motiviranija i bolja i treću četvrtinu završava s 86:62.

U zadnjoj četvrtini smo gledali egzibiciju Cedevitinih Amerikanaca te pregršt kontri koje su izmamile pljesak malobrojnih gledatelja. Krajnji rezultat 104:77 pokazuje realan odnos snaga između ove dvije ekipe. Najefikasniji u redovima Cedevite bili su Tomislav Petrović sa 21 košem i 9 skokova te Ramel Bradley sa 20 koševa, dok je Svjetlost predvodio Matej Karlović sa 18 koševa.

I na kraju treba dodati kako je trener Medvedec rekao da mu je ovo zadnja utakmica na klupi Cedevite i da je za njega posao završen.