1. Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 24.05.2009, 16:30 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 3.500
Suci: Igor Križarić, B. Križarić, Jambrović (svi Čakovec)

Bernard Jurišić • nedjelja, 24.05.2009.

Uzbudljivih posljednjih pet minuta okršaja između Slavena i Hajduka bile su praktično sve što je vrijedilo zabilježiti u današnjem gotovo prijateljskom okršaju. Koprivničani su poveli tri minute prije kraja, no Hajdukove pričuve ipak su spasile svoj i klupski obraz izjednačenjem u trećoj minuti sudačke nadoknade...

Trener Hajduka Ante Miše najavio je da će odmoriti praktično cijelu prvu momčad, jer još uvijek gaji nade u uzvrat finala kupa u kojemu će Splićani ganjati prednost Dinama od 3:0. Tako su se iz idealnog sastava u prvih 11 pojavili tek Marijan Buljat i Tomasov, a na klupi je završio čak i vratar Subašić, koji je do danas odradio baš svaku minutu u 31 Hajdukovom prvenstvenom nastupu.

Kapetansku traku po prvi put u karijeri zadužio je pričuvni vratar Vjekoslav Tomić, a u vrhu napada pojavio se junior Ante Vukušić. Desetak prvih minuta ispitivale su se snage, a onda je krenula desetminutna dominacija Hajduka.

Između 10. i 20. minute Hajduk je zagospodario terenom i nizao prigode pred raspoloženim Rodićem. Najprije Bartolović, potom Strinić i na kraju Jertec, koji je snažno potegnuo u bliži kut, ali nije uspio nadmudriti domaćeg vratara.

Nakon toga su se gostujući igrači malo primirili, kao da su bili zadovoljni činjenicom da su u tih desetak minuta pokazali da imaju kvalitetu nositi se s najboljom momčadi Slavena, iako su dobili prefiks "Hajdukovih pričuva". Do odmora smo vidjeli još samo dva pokušaja Bojana Vručine, od kojih je ona u 45. minuti bila najbolja prigoda domaćina u prvom dijelu. Vručina je krenuo sam prema Tomiću i pokušao ga prebaciti s 20 metara, no nije naciljao okvir vrata.

U drugom poluvremenu gledali smo još slabiji nogomet, a snaga i želja igrača obje momčadi kopnile su kako se pojačavala vrućina. Praktično ništa zanimljivoga nije se događalo do posljednjih minuta, kad su se konačno zatresle i mreže.

U 87. minuti Jurić je spasio jednu loptu od gol-auta i vratio povratnu prema Alenu Marasu. Lijevi branič Koprivničana oštro je potegnuo lijevom nogom u suprotni kut, kao da je iznenadio i Hajdukova vratara Tomića i doveo Slaven u vodstvo. Činilo se da će Hajduk doživjeti i treći uzastopni gostujući poraz u svibnju.

No, Mišu i njegovu pričuvnu momčad poraza je spasio Senijad Ibričić. Promiješao je trojicu domaćih igrača u trećoj minuti sudačke nadoknade i poslao loptu u sredinu, gdje ju je dočekao usamljeni stoper Ante Aračić i lako spremio u mrežu za 1:1. Na kraju - najpravedniji i najrealniji ishod loših 90 minuta u Koprivnici.

Hajdukovci su tako uspjeli izbjeći poraz uoči uzvratne utakmice finala kupa, a Koprivničani su definitivno zakaparili 4. mjesto bez mogućnosti da u posljednjem kolu preskoče Rijeku i osiguraju si 15 dana više odmora tijekom ljeta.