1. Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 24.05.2009, 16:30 h, Stadion Varteksa, Varažćdin, gledatelja: 500
Suci: Vučkov (Rijeka), Fegeš (Nedelišće), Galović (S. Brod)

Ivana Strahija • nedjelja, 24.05.2009.

Baš kako je i najavljeno, utakmica bez rezultatskog imperativa nije potaknula ni prevelike ambicije ili motivaciju kod igrača, premda je Varteks imao terensku premoć cijelim tijekom susreta. Na kraju je pobjedu odnio Interov Batarelo, pogodivši za konačnih 0:1.

Tomislav Bosec
69'
18
Ante Batarelo
79'
10
Tomislav Jonjić
81'
Borimir Perković

U prvom poluvremenu više se razgovaralo o ostalim događanjima vezanim uz nogomet no uz ono što se zbivalo na travnjaku. Tako su novinari ostali razočarani malim brojem gledatelja, premda je utakmica bila humanitarnog karaktera, no koliko smo uspjeli saznati, prodalo se dosta majica, pa je ipak skupljeno nešto novca za "djecu leptire". Treba ovdje reći da su svi članovi Izvršnog odbora NK Varteksa kupili ulaznice, premda nisu svi i došli na utakmicu.

Posljednji domaćinski susret iskoristili su i članovi foruma web stranice NK Varteksa, koji su nastavili tradiciju dodjeljivanja Zlatnog bumbara najbolje ocijenjenom igraču sezone, pa je nakon Šafarića 2007. i Mumleka 2008. nagradu ove godine dobio Brezovec.

Nekih događanja na travnjaku ipak ima, poput velikog broja Mumlekovih kornera, koje ipak nitko ne iskorištava da bi poslao loptu u mrežu. Nešto je pokušao izvesti Golubar, priliku ili dvije imao je i Mujanović, kojem je u 35. minuti i poništen pogodak jer je pomoćni sudac Fegeš digao zastavicu za zaleđe.

S druge strane terena nešto posla imao je vratar Dreven, ponajviše su prijetili Gulić i Grgurović, no varaždinski vratar bio je postojan pred svojom mrežom.

Na svu sreću nešto je zanimljivije bilo u drugom poluvremenu. Mumlek otvara iz slobodnjaka pogodivši živi zid, a zatim su Zaprešićani nakratko bljesnuli, kad Yankep centrira, Dodo oštro puca, a na sreću vratara Drevena lopta završava u vratnici. Odmah potom gledatelje je sa stolica digao Carlos, čiji šut vratar Delač jedva brani i odbija u prečku, a natrčali Mujanović loptu koja pada ne uspijeva pospremiti u mrežu.

Do kraja utakmice bilo je doduše zanimljivo, ali bez pravog učinka, unatoč htjenju kojeg su pokazali Bloudek, Frljužec i Mujanović. U tim se završnim minutama istaknuo Interov vratar Delač, koji je svoj gol očuvao praznim.

Za kraj susreta veliko iznenađenje, kad je slavlje žutima u jednom kontranapadu donio Batarelo, iznenadivši domaćeg vratara Drevena.