1. Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 24.05.2009, 20:15 h, Zagreb, Maksimir, gledatelja: 12.000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Željko Perak (Karlovac), Damir Pervan (Bjelovar)
Dinamo
Dinamo
0:1(0:0) Zagreb
Davor Vugrinec 76'
Zagreb

Naslov proslavljen - porazom

Tomislav Pacak, Vedran Attias • nedjelja, 24.05.2009.

Dinamo nije uspio reprizirati prošlotjednu feštu – u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone, Modri su podigli pehar namijenjen prvaku države, ali su prije toga upisali poraz uz blijedu igru, pa nisu razveselili navijače kao protiv Slaven Belupa. Davor Vugrinec donio je Zagrebašima vrijednu pobjedu protiv novog/starog prvaka Hrvatske...

Igor Jugović
71'
9
Miroslav Pejić
75'
16
Besart Abdurahimi
77'
Luka Pavlović

Šareni sastav Dinama odigrao je prilično blijedu utakmicu, kao da su se Modri ispuhali nakon dijela sezone u kojem su velikom pobjedničkom serijom osigurali naslov prvaka Hrvatske. Od samog početka se vidjelo da tu nešto ”fali”, a jesu li to Sammir, Tomečak, Bišćan, nedostatak motiva, loš pristup ili nešto peto – teško je zaključiti. Vjerojatno od svega pomalo.

12-13 tisuća gledatelja nije gledalo posebno zanimljiv i atraktivan nogomet, kao što biste možda pomislili s obzirom da nije bilo nikakvog rezultatskog pritiska. Prilike smo brojali na kapaljku, vidjelo se da su Dinamovci mislima u Splitu, dok se Zagreb postavio pametno i dobro, blokiravši najvažnije poluge Dinama.

Počelo je ohrabrujuće, lijepim volejom Moralesa koji se vratio u sastav nakon duže pauze (obranio Škorić), ali nije se utakmica nastavila u tom ritmu. Pjesnici su bili opasni kada su kretali u kontre, pa je u jednoj takvoj Krstanović ostavio loptu za Parlova koji ulazi sam u šesnaesterac, ali puca slabo, pored gola.

U 26. minuti Tadić je pokazao zašto je proljeće proveo na klupi - dobro ga je pronašao Mandžukić, no Đakovčanin jako loše zahvaća loptu koja odlazi daleko od gola. Posljednju šansu u prvom dijelu kreirao je i promašio Mandžukić – odapeo je snažno s vrha šesnesterca, lopta je fijuknula malo iznad gola.

Nedostajalo je dosta toga u igri Dinama, ponajviše čini se Sammirova ideja, s obzirom da Morales, Calello i Badelj nisu bili posebno raspoloeni za davanje kvalitetnih lopti. Kako je Tadić bio potpuno indisponiran za igru, Mandžukić je ostao bez prave potpore u napadu. Jedan od rijetkih aplauza Dinamo je zaslužio u 69. minuti zahvaljujući Andreju Kramariću koji je upisao debitantske minute u modrom dresu.

Upravo je Mandžo promašio najbolju Dinamovu priliku – u 68. minuti krenuo je sam samcat prema Škoriću, ali Zagrebov vratar sjajno brani i čuva svoju mrežu netaknutom. Uskoro je Morales pogodio gredu, ali Dinamo na tim šansama nije uspio izgraditi pritisak, što je Zagreb znalački kaznio.

Igrala se 76. minuta kada je Davor Vugrinec pokazao Tadiću i Mandžukiću kako se realiziraju ziceri, plasirao je loptu ispod Kelave za 1:0 Zagreba i jednu od najvećih Zagrebovih pobjeda ove sezone.

Nakon utakmice upriličena je svečanost dodjele pehara namijenjenog osvajačima naslova prvaka, ali nije to bila onakva fešta kao protiv Slaven Belupa – izostala je i takva atmosfera, ali i Dinamov nastup, igra i rezultat.

Ipak, kada su podigli pehar, Dinamovci su brzo zaboravili poraz i lošu utakmicu – dobro znaju da su taj naslov, četvrti uzastopni, osvojili i zaslužili prije Zagreba koji na ovoj pobjedi može graditi optimizam za iduću sezonu.