1. Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 24.05.2009, 16:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 2.000

Zoran Zdelar • nedjelja, 24.05.2009.

Rijeka je vrlo dobrim nastupom u dvoboju s Cibalijom uspjela osigurati osvajanje trećeg mjesta u prvenstvu te izlazak nešto malo kasnije u Europu. Anas Sharbini s dva pogotka uključio se također i u utrku za naslov najboljeg strijelca prvenstva...

Mario Kiš
46'
18
Ivan Babić
65'
22
Luka Kujundžija
75'
Stanko Mršić

Navijači Rijeke nisu u prevelikom broju došli ispratiti najdraže nogometaše i oprostiti se od aktualne sezone, njih oko 2.000 se skupilo tek na tribinama Kantride, no oni koji su stigli gledali su prilično zanimljivu utakmicu. Robert Rubčić nije nimalo lako sastavio prvih 11 za dvoboj s Cibalijom. Mnogo igrača bilo mu je ozlijeđeno, neki suspendirani, a neke one najmlađe je morao štedjeti za večerašnje finale omladinskog turnira Kvarnerska rivijera.

Domaćini su krenuli prilično dobro od samog početka, uspostavili su dominaciju nad terenom, no prvu pravu priliku stvaraju nakon nešto malo više od 20 minuta igre. Tada se Fausto Budicin našao u vrlo dobroj poziciji, ali nakon što je izveden udarac iz kuta ipak nije dovoljno dobro pucao.

U 23. minuti zatresao se okvir Cibalijina gola nakon udarca kapetana Ahmada Sharbinija, a dvije minute kasnije prijeti i njegov mlađi brat Anas. Njegov udarac Burcsa je ipak uspio zaustaviti.

Najveću priliku gosti su imali u 33. minuti, kada je jedan od Cibalijinih ofenzivaca iznimno dobro prizemno pucao s desne strane, a lopta je prohujala pored suprotne vratnice. Po iznimno toplom vremenu nijedna momčad nije uspjela pronaći put do mreže u prvih 45 minuta igre.

Nastavak utakmice ponudio je još atraktivniju igru, a dominacija nogometaša Rijeke dolazila je vrlo često do izražaja, pa su stvarali brojne izgledne prilike. U 53. minuti Sandi Križman je zatresao vratnicu Burcsina gola, a odmah u istoj akciji Budicin je uspio zatresti i mrežu. Zaprešićki sudac Matko Matoc gol ipak opravdano nije priznao jer je Budicin bio u zaleđu.

U 72. minuti napokon se zatresla mreža a da je pogodak priznat. Križman je probio lijevu stranu, proigrao je Anasa, koji se fantastično oslobodio svojih čuvara te nakon toga silovitim udarcem s malene udaljenosti uspio dovesti Rijeku u vodstvo.

Domaćini su u idućim minutama imali nekoliko vrlo lijepih prilika preko kojih su mogli osigurati pobjedu, ali isto tako je i Cibalia u 82. minuti mogla izjednačiti preko Babića.

Utakmica je odlučena u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je ponovno proradila bratska veza. Ahmad je lijepo primio loptu i spustio je za Anasa koji je zatim šalje pored istrčalog Burcse za konačnu potvrdu pobjede i prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Rijeka je ovom pobjedom potvrdila osvajanje trećeg mjesta zahvaljujući kojem će imati nešto više vremena za pripremu izlaska u Europu, a Anas se uključio u utrku za titulu najboljeg strijelca prvenstva. S današnja dva postignuta gola, Anas je došao do brojke od njih ukupno 14 te mu sada Nikola Kalinić i Mario Mandžukić bježe samo jedan gol.