1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 09.08.2009, 20:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 2000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Tomislav Kučina (Sv. Ivan Žabno), Darko Novoselnik (Belišće)

Devet Zagrebaša palo na Kantridi

Mihaela Bradovski, Borna Rupnik • nedjelja, 09.08.2009.

Rijeka je na svom terenu protiv Zagreba postigla tri gola i osvojila tri boda, no upitno je kako bi se susret razvijao da Zagreb u istoj minuti nije ostao bez dvojice isključenih igrača...

Marko Kartelo
62'
17
Igor Jugović
62'
27
Valentino Novosel
76'
Luka Pavlović

Nogometaši Rijeke svladali su na Kantridi Zagreb rezultatom 3:1. Utakmica je prelomljena u 58. minuti, kada je sudac crvene kartone pokazao Marinu Oršuliću i Ivanu Parlovu. "Pjesnici" su iznenađujuće dobro parirali brojčano nadmoćnim domaćinima, ali poraz nisu mogli izbjeći.

Sastav Roberta Rubčića bolje je otvorio susret i zasluženo poveo u devetoj minuti. Slobodan udarac izveo je Ramon Fernandez, a loptu dočekuje Fausto Budicin i nemilosrdno zabija za 1:0.

Zagreb se počeo oporavljati tek sredinom prvog poluvremena, a prvu je priliku za poravnanje propustio mladi Besart Abdurahimi. Sam je istrčao pred Ivana Mancea, ali i promašio okvir gola. No, Miroslav Pejić u 38. minuti nije pogriješio - s 25 je metara zatresao riječku mrežu te se na odmor otišlo s poštenih 1:1, premda je Mance prije poluvremena još jednom morao spašavati pred Pejićem.

U nastavak je Rijeka ušla nešto odlučnije, a nakon odluke suca Draženka Kovačića postalo je samo pitanje vremena kada će domaća momčad kapitalizirati svoju prednost. I nije se dugo čekalo.

Ponajbolji pojedinac dvoboja, Hrvoje Štrok, oteo je jednu loptu na lijevoj strani samo tri minute poslije spomenutih isključenja i poslao je prema sredini za Vedrana Gerca, koji pravovremeno podmeće nogu, dovodi Rijeku u vodstvo i upisuje svoj prvi ovosezonski pogodak.

Premda se mogao očekivati potpuni raspad sustava u ekipi Luke Pavlovića, Zagreb je smogao snage uspostaviti terensku ravnotežu, pa čak i zaprijetiti vratima Rijeke. Najbolje su prilike za Zagrepčane stizale iz prekida, ali Damir Šovšić i Ivan Krstanović nisu uspjeli svladati Mancea.

U 85. minuti pogriješio je i Mance, ali srećom po njegove suigrače bez težih posljedica. Rijeka je, zanimljivo, u tom razdoblju najopasnije prijetila iz protunapada.

Konačnih 3:1 postavio je Ramon Fernandez u samoj završnici susreta. Prekršaj je u kaznenom prostoru na Damiru Kreilachu skrivio Igor Jugović, a Fernandez je mirno poslao jednog od dvojice debitanata u Zagrebovom dresu, Jakšu Hercega - drugi je bio Valentino Novosel - u krivu stranu i tako okončao susret na Kantridi.