Hrvatska - Rusija

Bernard Jurišić • petak, 11.09.2009.

Hrvatski košarkaši nastup u drugom krugu Eurobasketa u Poljskoj otvaraju susretom protiv Rusije. Pobjeda bi našu reprezentaciju dovela vrlo blizu toliko željenog četvrtfinala, a sam tijek susreta možete pratiti u tekstualnom prijenosu na Sportnet.hr...

KRAJ: HRVATSKA - RUSIJA 59:62 (16:16, 26:28, 42:42)

40. Popović je pogodio brzu tricu, 59:60. Sekunda i pol je do kraja, Fridzon pogađa oba za 59:62, imamo još sekundu za neku tricu preko terena. Kus ne pogađa, gotovo je.

40. Ponkrašov pogađa jedno bacanje za 56:60, pet je sekundi do kraja.

40. Loš zadnji napad, Popović je promašio za dva, Rusija je dobila utakmicu.

40. Fridzon pogađa oba bacanja za 56:59, ostalo nam je 13 sekundi za organizirati (i pogoditi) tricu.

40. Vujčić pogađa jedno za 56:57, 14 je sekundi za ruski napad.

40. Mozgov promašuje oba bacanja, Hrvatska ima napad u zadnjih 20 sekundi.

40. Kus promašuje šut kod 55:57, Rusi su u dobitnoj situaciji.

39. Banić iz slobodnih bacanja opet izjednačuje, 53:53.

38. Dva napada nismo iskoristili u kojima smo mogli povesti. Šteta.

37. Planinić trica, 51:51!

35. Kasun je morao napustiti parket zbog razbijene arkade nakon jedne napadačke akcije. Solidan je Kasun danas, prvi naš strijelac s 13 poena dosad.

35. Rusi i dalje imaju puno drugih, pa i trećih napada. Vratili su prednost, sad je 46:49.

33. Ukić je malo razdrmao naš napad, evo konačno našeg vodstva - 46:45.

31. Počela je odlučujuća četvrtina.

---

30. Završena je i treća četvrtina, i dalje su Hrvatska i Rusija potpuno izjednačene. Hrvatska ovo može dobiti.

30. Dva lijepa prodora Ukića, polaganje Kasuna i Hrvatska je izjednačila. 42:42.

29. Kasun i dalje radi gomilu prekršaja u napadu.

28. Rusi opet odlaze na 6 razlike, 34:40.

26. Ni Planinić ni Ukić zasad nisu raspoloženi, a iz toga izvire većina naših napadačkih problema.

25. Centar Kurbanov je prvi igrač s četiri osobne. Hrvatska se vratila na 34:36.

24. Rusi odlaze na najvišu prednost, 30:36. Nije to puno, ali nikako ne uspijevamo doći do rezultatskog plusa.

22. Banić je dobro otvorio drugo poluvrijeme, s četiri poena u nizu drži nas na minimalnom zaostatku.

21. Počelo je drugo poluvrijeme.

---

20. Završeno je prvo poluvrijeme, Hrvatska zaostaje za dva poena za Rusima. S 26:28 se otišlo na odmor.

19. Rusi su na najvišoj prednosti, 23:28.

18. Već nekoliko minuta na semaforu stoji 23:25.

16. Šut zasad ne služi ni jednog protivnika, a dojam je da onaj tko prvi uđe u seriju od nekoliko ubačaja izvana, mogao bi biti u velikoj prednosti do kraja.

15. Rusija vodi 21:25.

13. Igra se koš za koš, čvrste obrane na obje strane tjeraju napadače na borbu za svaki poen.

11. Počela je druga četvrtina.

---

10. Završena je prva četvrtina, Hrvatska i Rusija su izjednačene nakon prvih 10 minuta.

9. Popović pogađa prvu našu tricu za minimalni zaostatak 12:13, a Banić okreće na 14:13.

6. Rusi se drže zbog napadačkog skoka, šut ih zasad ne služi (kao ni nas), ali imaju dosta drugih napada.

5. Napad zasad nije loš, dobro se krećemo, imamo otvorenih šuteva i dobrih prodora, no lopta nekoliko puta baš nije htjela unutra. Valjda će se sreća okrenuti uskoro.

3. Rusi su krenuli zonskom obranom, no Vujčić i Rozić uspješno su je probili u prva dva pokušaja.

1. Počeo je susret, SRETNO HRVATSKA!

Važan dvoboj je pred našom reprezentacijom. Pobjeda protiv Rusije Hrvatsku stavlja u vrlo dobru situaciju i praktički vodi u četvrtfinale Eurobasketa dok poraz s druge strane dovodi nas u situaciju da se u preostala dva susreta možda čak mora slaviti. Tijek dvoboja s Rusima od 15:45 pratite na Sportnet.hr.