Po novu pobjedu

Petar Plevnik, Matej Milanović • subota, 12.09.2009.

Dvije uzastopne pobjede vidjljivo su podigle raspoloženje i očekivanja u Gradskom vrtu, tim više što Osijeku slijede dvije domaće utakmice u kojima se bijelo-plavi nadaju nastavku pobjedničkog niza. Prva na redu je pulska Istra, protiv koje bi sve osim pobjede bilo razočaranje...

"Od prve minute moramo krenuti agresivno. Ipak igramo na domaćem terenu i nakon dvije uzastopne pobjede želimo u sljedeće dvije domaće utakmice osvojiti novih šest bodova. Ipak, idemo utakmicu po utakmicu, a prva na redu je Istra. Njihov najbolji pojedinac svakako je Šehić, najboljistrijelac l ige. vjerujem da će Istra kao i Karlovac igrati na kontre i polukontre. Mi moramo uspostaviti brzu pas igru, ali i igrati strpljivo, čekati prilike koje moramo realizirati.", ponudio je recept za pobjedu protiv Istre veznjak Osijeka Srđan Vidaković.

Usprkos dvije uzastopne pobjede trener Tomislav Steinbrückner ima nekoliko dvojbi u vezi početnog sastava. Nakon dužeg vremena na poziciji zadnjeg veznog od prve minute trebao bi krenuti Hrvoje Kurtović, dok Steinbrückner još uvijek dvoji koga postaviti na poziciju ofenzivnog veznog, dosad standardnog Josipa Kneževića ili povratnika u klub Milana Pavličića.

Vezane vijesti

Trener Elvis Scoria smatra da je pulski sastav odlično iskoristio stanku i da su po prvi put svi spremni za utakmicu. Također, mišljenja je da su Osječani previše sigurni u svoju pobjedu i da im na neće biti tako lako terenu dokazati da zaslužuju bodove koje su si već upisali.

Scoria je izjavio da će Istra 1961 istrčati u 4-2-3-1 sastavu te da će uglavnom to biti ista jedanaestorka koja je porazila Zagreb. Jedino nije sigurno hoće li Traore započeti dvoboj te možda se Bodrušić vrati na lijevi bok.

U ova dva tjedna pauze praktički pola prvog sastava imalo je problema sa ozljedama, no upravo dvotjedni odmor im je omogućio da se svi oporave prije nastavka prvenstva. Kalilou Traore zbog obiteljskih razloga bio je u Maliju, ali se vratio na vrijeme u Pulu.

Posebno će zadovoljan pred nastavak prvenstva biti i Armend Alimi. Mladi Makedonac u redove pulskog kluba došao je iz makedonskog Milano Kumanova upravo u prvenstvenoj stanci iako fali još službeni potpis na ugovor. Mladi igrač u srijedu je ušao u drugom poluvremenu kvalifikacijskog susreta za Svjetsko prvenstvo između Makedonije i Norveške i time debitirao za seniorsku reprezentaciju.

Tijekom tjedna Istrani su odigrali prijateljski dvoboj s Rijekom i pobijedili 1:0 pogotkom Tončija Kukoča kao dobru naznaku sa osječko gostovanje. Nastavilo se puno pričati i o domaćinstvima Istre 1961. Udruga prvoligaša dala je potporu klubu u pokušaju da napokon zaigraju na Verudi, no konačnu odluku donijet će HNS i predsjednik kluba Darko Jergović ne vjeruje previše u pozitivan ishod.

T-com 1. HNL, 7. kolo, 20.30h.

Osijek: Kardum - Ibriks, Vida, Čaušić, Đikić - Kurtović, Jugović, Vidaković, Knežević - Miličević, Barišić.

Istra 1961: Lisjak - Kacić, Pauletić, Barišić, Marković - Anđelković, Mašić - Švrljuga, Traore, Okić - Šehić.