Bundesliga, 6. kolo, 18.09.2009, 20:30 h
Schalke 04 1:2 Wolfsburg
Wolfsburg

Džeko izvukao Wolfsburg iz krize

Borna Rupnik • petak, 18.09.2009.

Vrijednost Edina Džeke može se mjeriti u dijamantima i u njemačkom Wolfsburgu. S dva je pogotka Schalkeu vratio prvake na pobjednički kolosijek nakon tri uzastopna poraza...

Felix Magath doveo je prošle godine Wolfsburg do naslova prvaka, ali na klupu Schalkea nije prenio saznanje kako zaustaviti Edina Džeku. Reprezentativac Bosne i Hercegovine nije se dao zbuniti prošlotjednim izostavljanjem iz prvih 11 te je u Gelsenkirchenu svojoj momčadi osigurao pobjedu.

Schalke je ipak zaigrao s Rafinhom, a u skladu s najavama u početnom sastavu domaćina nije bilo Ivana Rakitića, koji naposljetku nije ni ulazio u igru. Na odmor se otišlo s 0:0, s tek dvije do tri veće prilike, a Džeko je Wolfsburg u vodstvo doveo u 55. minuti.

0:1 - Džeko

1:1 - Höwedes, 1:2 - Džeko

Domaćini su potom sve karte bacili na napad i deset minuta prije kraja činilo se da su pogodili - Benedikt Höwedes poravnao je na 1:1. Međutim, Džeko je samo minutu kasnije ponovno bio precizan i postavio završnih 2:1, što je prva Wolfsburgova prvenstvena pobjeda nakon tri uzastopna poraza.

Prvaci su se tako primaknuli vrhu poretka, a Schalke će nakon subotnjih i nedjeljnih utakmica vjerojatno izgubiti svoje treće mjesto, ali i dio stečenog samopouzdanja nakon solidnog ulaska u sezonu.