Petrić asistirao, Banović dvostruki strijelac

Antonija Pavlić • nedjelja, 20.09.2009.

U posljednjim utakmicama šestog kola njemačke Bundeslige Mladen Petrić asistencijom je pomogao HSV-u u osvajanju boda u Frankfurtu, a dva pogotka u dresu Freiburga na gostovanju kod Herthe postigao je Ivica Banović...

HSV, u kojem napadačku liniju predvodi hrvatski reprezentativac Mladen Petrić, nije se uspio nakon blamaže protiv Rapida u Europskoj ligi iskupiti pobjedom u domaćem prvenstvu, no unatoč tome ostao je na vrhu poretka i nakon šest kola, zahvaljujući tek remiju Bayera protiv Werdera na svom stadionu, kojim su se izjednačili po broju bodova.

Niz nogometaša Bruna Labbadije od četiri pobjede potpuno je zasluženo na svom stadionu prekinuo trenutno sedmoplasirani na ljestvici, Eintracht, otevši im dva boda unatoč zaostatku već na samom početku utakmice.

Gostujući nogometaši poveli su u 8. minuti zaslugom donedavne uzdanice Bayerna Ze Roberta, koji je na asistenciju Mladena Petrića poslije udarca Piotra Trochowskog glavom upisao svoj treći ovosezonski pogodak.

Ipak, već je prvi smisleni napad Eintrachta urodio plodom, a zbilo se to u 32. minuti. Nikos Liveropoulos ubačajem u kazneni prostor pronašao je Alexandera Meiera; ovaj je loptu "preglavao" do Marca Russa, a 24-godišnji veznjak iz voleja ju je zakucao iza Franka Rosta.

U dvoboju začelja između Herthe i Freiburga sve je pak riješeno već u prvom poluvremenu, okončanom s velikom prednošću za gostujuću momčad.

Prvi od tri pogotka bio je u 6. minuti djelo hrvatskog veznjaka Ivice Banovića, a isto toliko minuta kasnije rezultat je na 2:0 povisio Makiadi.

Tri minute prije odlaska na odmor tricu je u mrežu nogometaša iz njemačke prijestolnice pospremio Idrissou, a za konačnih 4:0 u 67. minuti zabio je ponovno Banović.