Marin Vuković • subota, 19.09.2009.

Nakon što je svojoj momčadi odlučujućiom pogotkom donio prve bodove u Ligi prvaka, Eduardo da Silva se i danas upisao među strijelce i postigao jedan od četiri pogotka danas vrlo raspoloženih Topnika. Cijelo jedno poluvrijeme odigrao je i Ivan Klasnić, a Portsmouth je pak upisao šesti poraz u jednako toliko utakmica.

Arsenal je prekinuo neugodnu mini seriju od dva uzastopna poraza uvjerljivom pobjedom nad Wiganom od 4:0, a svoj obol visokoj pobjedi dao je i Eduardo da Silva. Naš je reprezentativac ponovno dobio priliku od prve minute i opravdao povjerenje Arsenea Wengera još jednom se upisavši u listu strijelaca.

Obrana Wigana podlegla je pritisku Arsenala nakon 25 minuta igre, glavom je s prve vratnice loptu u mrežu poslao Thomas Vermaelen. Isti je igrač prekrasnim pogotkom povisio na 2:0 početkom drugog poluvremena, a potom je na red došao Eduardo da Silva.

Nakon ubačaja s desne strane ljevicom je iz voleja pogodio vratnicu, a odmah u nastavku akcije dobio i drugu priliku koju, ovaj put desnom nogom, ne propušta. Konačnih 4:0 postavio je Cesc Fabregas u posljednjim trenucima utakmice.

Bolton i Stoke City su na Reebok stadionu podijelili bodove odigravši 1:1, a Ivana Klasnića ponovno nije bilo u početnom sastavu Boltona. Nakon kriminalno lošeg prvog poluvremena njegove momčadi, menadžer Gary Megson morao je nešto promijeniti, pa je našeg reprezentativca u igru ubacio od prve minute nastavka.

Klasnić je imao jednu sjajnu priliku, no njegov udarac s desetak metara sjajnom je intervencijom zaustavio Thomas Sorensen. Vodeći pogodak za goste postigao je Dave Kitson, a za Bolton je iz kaznenog udarca krajem utakmice izjednačio Matthew Taylor.

Hull City je pred svojim navijačima dugo odolijevao napadima Birminghama, ponajprije zahvaljujući odličnom vrataru Boazu Myhillu. Do kraja utakmice ipak nije izdržao, nakon kornera u 75. minuti Gary O'Connor postigao je jedini pogodak na utakmici i gostima donio sva tri boda.

Tri boda upisala je i Aston Villa protiv još jednom iznimno lošeg i neefikasnog Portsmoutha. James Milner je iz jedanaesterca u 34. minuti načeo mrežu Davida Jamesa, a Gabriel Agbonlahor je lijepim pogotkom pred kraj prvog dijela postavio konačnih 2:0. Šest poraza iz šest utakmica znak su za uzbunu na Fratton Parku, Portsmouth će teško izbjeći ispadanje u drugu ligu.

Do treće ovosezonske pobjede u prvoj je utakmici dana došao Burnley, koji je na domaćem travnjaku s 3:1 svladao Sunderland. Graham Alexander je već u 13. minuti iz jedanaesterca donio prednost domaćinu, no pred odlazak na odmor Darren Bent vraća utakmicu na početak. Dva pogotka Davida Nugenta u drugom poluvremenu odlučila su utakmicu u korist Burnleya.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Liverpool je na Upton Parku ugrabio sva tri boda i svladao West Ham s 3:2. Vrlo zanimljivo i pogocima bogato prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 2:2, nakon što je Liverpool golovima Fernanda Torresa i Dirka Kuyta dvaput vodio, a West Ham se pogocima Diamantija i Colea dvaput vraćao. U nastavku samo jedan pogodak, a taj je Redsima donio sva tri boda. Strijelac je 15 minuta prije kraja ponovno bio Torres.