Ćorluka griješio, Chelsea zabijao

Marin Vuković • nedjelja, 20.09.2009.

Neočekivano loš nastup Vedrana Ćorluke jedan je od glavnih razloga teškog poraza Tottenhama na Stamford Bridgeu. Naš je reprezentativac skrivio dva pogotka, a niti kod trećeg nije reagirao na najbolji mogući način. Nikola Kalinić odigrao je pola sata na Goodison Parku, gdje je Blackburn upisao još jedan uvjerljiv poraz.

Indisponirani i dekoncentrirani Vedran Ćorluka odigrao je loših 90 minuta i vjerojatno će htjeti što prije zaboraviti svoj nastup na Stamford Bridgeu. Chelsea je slavio s uvjerljivih 3:0 i zadržao stopostotni učinak u ovoj sezoni, dok su Spursi nakon četiri uvodne pobjede upisali svoj drugi uzastopni poraz.

Niko Kranjčar i ovaj je put utakmicu počeo s klupe, a vjerojatno ne bi ni ulazio u igru da se deset minuta prije kraja nije teško ozlijedio Sebastien Bassong. Čini se kako je sve više istine iza riječi Harryja Redknappa, koji je proteklog tjedna najavio da će se Kranjčar tek morati izboriti za mjesto u početnoj postavi Spursa.

Vezane vijesti

Tottenham je dobro otvorio utakmicu i izuzev prilike Josea Bosingwe na početku uspio neutralizirati sve prijetnje Chelseaja, te čak tri puta zaprijetiti na suprotnoj strani. Dvaput je domaćina izvukao Petr Čech, a udarac Jenasa završio je koji centimetar pored vratnice.

Na odmor se ipak otišlo prednošću Chelseaja, koji je do pogotka došao nakon slabe reakcije Vedrana Ćorluke. Naš je reprezentativac zaboravio na Ashleya Colea, koji mu se prikrao iza leđa, natrčao na ubačenu loptu Didiera Drogbe i glavom je poslao u mrežu nemoćnog Carla Cudicinija.

U drugom poluvremenu Spursima se ozlijedio Ledley King, a njegovo stopersko mjesto preuzeo je upravo Ćorluka, no nije se proslavio. U 58. minuti nakon udarca Drogbe kojeg je obranio Cudicini, Čarli je nepomično gledao kako Frank Lampard asistira Michaelu Ballacku za 2:0 domaćina.

Točku na "i" lošeg dana Ćorluka je postavio pet minuta kasnije, kada je u pokušaju izbijanja lopte ispred Didiera Drogbe prevario svoga vratara i reprezentativcu Obale Bjelokosti servirao loptu za visokih i konačnih 3:0. Utakmicu koju su obilježile ozljede nije završio niti Drogba, koji je pet minuta prije kraja iznesen na nosilima zbog ozljede lista desne noge.

Iza Blackburna je još jedna razočaravajuća utakmica koju su izgubili bez ispaljenog metka i bez pogotka u mreži protivnika. Everton je na Goodison Parku slavio s uvjerljivih 3:0, ostvario drugu pobjedu u pet odigranih utakmica i pobjegao dna prvenstvene ljestvice.

Naš Nikola Kalinić priliku je dobio u posljednjih pola sata, kada je utakmica već bila riješena i domaćin u rukama držao tri pogotka prednosti. Dva gola djelo su Louisa Sahe u 21. i 53. minuti, a konačan ishod postavio je Joseph Yobo u 57. minuti utakmice. Pred Roversima je očito duga sezona jer već sada djeluju kao momčad na putu prema drugoj ligi.

Wolverhampton je nakon tri kola bez pobjede pred svojim navijačima svladao Fulham s 2:1 i poput Evertona iskočio iz opasne zone. Doyle i Edwards bili su strijelci za domaćina, a s bijele točke počasni pogodak Fulhama postigao je Danny Murphy.