Genoa 2:2 Juventus
Juventus

Sudac "zapaprio" Juventusu

Ivana Spahija • četvrtak, 24.09.2009.

Pomalo ishitrene sudačke odluke i čak dva poništena pogotka Juventusu kreirala su pravu dramu u posljednjem susretu petog kola Serie A. Stara dama je u derbiju kola podijelila bodove s Genoom u susretu koji je završio rezultatom 2:2, a takav je rasplet razljutio momčad Cire Ferrare, kojoj su poništena čak dva pogotka koja su mogla presuditi pobjednika...

Derbi Genoe i Juventusa odigran na stadionu Luigi Ferraris bio je derbi u pravom smislu riječi. Mnoštvo prilika s obje strane i čak dva poništena pogotka Juventusu ponudila su pravu poslasticu navijačima. Susret je u konačnici završen s "miroljubivih" 2:2 koja Juventus ostavljaju na prvom mjestu, rame uz rame s Interom. Naš Ivan Jurić zbog ozljede nije konkurirao za ovaj susret.

Što se same utakmice tiče, nije se dugo trebalo čekati na pogodak, već u šestoj minuti zatresla se mreža Genoe. Akciju je započeo Marchisio ubačajem za Camoranesija koji je produžio za Iaquintu, a napadač Stare dame je udarcem s ruba prostora matirao Ameliju za vodstvo Juventusa od 1:0. Genoa je do izjednačenja umalo došla u 11. minuti, pokušaj Mesta u posljednji je trenutak uspio raščistiti Grosso.

Gosti iz Torina veliku priliku za povećanje vodstva propustili su u 30. minuti kada je idealnu asistenciju Grossa lošim udarcem prokockao Amauri, a kazna je Juventus stigla već minutu kasnije. Sculli je centrirao s lijeve strane, a Mesto rutinski svladao Buffona i poravnao rezultat na 1:1. Već u 34. minuti sijevnula je nova prilika sa suprotne strane, ali je Amauri bio neprecizan.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u jednakom ritmu, obje su momčadi prijetile i bilo je pitanje vremena kada će se ponovno tresti mreža. To se prvo dogodilo mreži domaćina, u 73. minuti Iaquinta je glavom matirao Ameliju, ali je sudac, kako se čini ipak pogrešno, poništio pogodak zbog navodnog zaleđa napadača Juventusa. Samo minutu kasnije uzvratila je Genoa, Mesto se ovaj put našao u ulozi asistenta i uputio idealnu loptu prema Crespu koji nepogrešivo pogađa mrežu Buffona za vodstvo Genoe od 2:1.

Novi šok za Juventus uslijedio je u 84. minuti kada je sudac ponovno poništio pogodak Stare dame, ovaj put zbog navodnog zaleđa Trezegueta, ali je francuski nogometaš bio u regularnoj poziciji u 86. minuti kada je nakon asistencije Chiellinija pogodio mrežu Genoe za izjednačenje od 2:2. To je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice. Juventus može biti itekako nezadovoljan raspletom s obzirom na čak dva poništena pogotka, čime je propustio priliku sam se odvojiti na prvom mjestu, a Genoa se i dalje nalazi pri samom vrhu ljestvice.