Siscia pred vratima prolaza

Branimir Korać • petak, 09.10.2009.

Prvog dana Challenge kupa rukometaša u skupini A koja se igra u Sisku rukometaši Siscije svladali su nizozemski Pals Groep dok je norveški Drammen s lakoćom svladao Dublin International...

DRAMMEN HK - DUBLIN INTERNATIONAL 43:11 (20:5)

Challenge kup, skupina A, prvo kolo

Sisak, ŠD Brezovica, gledatelja 300

Dramenn: M. Holm (21 obrana), S. Holm 5, Spanne 2, J.-R. Hansen 1, Litborn 1, Nordhagen 1, E. Hansen, Skancke 8(2), Hykkerud 2, Rolid 7, Degnbol, Sorheim 8, Pettersen 4(1), Modalen 4, Claussen. Trener: Marinko Kurtović.

Dublin International: Arsenović 1, Boron 3, Brezac 1(1), Clarke, Pillay, Grassl 1, Kambić, Malie, Martionis 4(2), O'Railly 1, Selak (12 obrana), Romaric.

Sedmerci: Drammen 3/4, Dublin International 4/7

Isključenja: Drammen -, Dublin International 2 minute (O'Railly)

PALS GROEP E&O - SISCIA 31:34 (14:17)

Sisak, ŠD Brezovica, gledatelja 1000

Pals Groep E&O: Wolterson (4 obrane), Lambert, Verjans 6(4), Hagen, De Vos, Van Schie 7, Smeenge, Mulder 4(1), Tamim, Huizing 3, Sluijters 9, Bos (6 obrana), Falke, De Jonge 2. Trener: Berry Iampe.

Siscia: Svalina 2, Bjeliš 1, Orlić 1, Zubac 5, Somić (2 obrane), Džono 3, Baltić 7(4), Bešlić 7, Bouček (14 obrana), Nuić 1, Butorac, Turan, Kobetić, Bogunović 7. Trener: Josip Ražić.

Sedmerci: Pals Groep O&E 5/6, Siscia 4/4

Isključenja: Pals Groep O&E 10 minuta (Van Schie 2, Tamim 2, Huizing 2+2, De Jonge 2), Siscia 10 minuta (Bjeliš 2, Bešlić 2, Turan 2, Bogunović 2+2).

Veliki posao na putu prema prolazu u drugi krug Challenge kupa napravili su rukometaši Siscije već prvi dan. Pobjedom protiv solidne nizozemske momčadi Pals Groep Siščani su došli nadomak jedne od prve dvije pozicije te tako i prolaza dalje.

Bila je to vrlo teška utakmica za Sisciju koja se namučila protiv disciplinirane i brze nizozemske momčadi, ali na kraju je ipak pokazala kako je kvalitetnija te je zasluženo slavila 34:31.

Početak nije bio dobar po domaćina. Pals Groep je u 11. minuti vodio 6:3, no onda se Siščani bude i narednih deset minuta rade seriju 7:1 i prelaze u vodstvo. Do kraja prvog dijela domaćin je s lakoćom sačuvao stečenu prednost.

Nešto više od pet minuta u drugom poluvremenu trebalo je Pals Groepu da preko raspoloženog Sluijtersa dođe do poravnanja. Sve do posljednjih pet minuta igralo se gol na gol s izmjenama vodstva, ali nijedna momčad nije uspjela stvoriti rezultatsku prednost. Onda u završnih pet minuta Tomislav Bešlić postiže tri, a Tihomir Baltić još jedan gol, na vratima se razbranio Branimir Bouček i Siscia slavi 34:31.

Ovom pobjedom Siscia je praktički osigurala jedno od prva dva mjesta jer je teško za vjerovati kako mogu izgubiti od dublinskih amatera.

Protiv Nizozemaca najbolji su bili Goran Bogunović, Bešlić i Baltić s po sedam golova te Bouček s 14 obrana, a u sastavu iz Nizozemske istaknuli su se Iso Sluijters s devet golova te Leon van Schie sa sedam golova.

U prvom susretu programa Drammen se očekivano prošetao protiv Dublin Internationala i slavio 43:11. Norveški trener imao je mogućnost cijelu utakmicu igrati s B momčadi, a u njoj su se istaknuli vratar Holm s 21 obranom te Steffen Skancke i Goran Sorheim s po osam golova.