Dominantno do treće pobjede

Ivor Krapac • subota, 17.10.2009.

Cibonin stopostotni niz na otvaranju nove sezone dobio je još jedno poglavlje. U trećem kolu NLB lige u Draženovom domu pao je FMP, a tijek i ishod utakmice potvrdili su ono što se vidjelo u prva dva ovosezonska nastupa - ova momčad ima potencijal za puno dobrih vijesti u mjesecima koji dolaze...

Možda i najkompletnija Cibonina utakmica od sve tri službene koje su dosad odigrali donijela je novu uvjerljivu pobjedu momčadi Velimira Perasovića, još jednu s preko deset poena prednosti. Ove subote je iz Zagreba sa 75:59 ispraćen FMP, čime su Cibosi na najljepši način najavili prvi ovosezonski euroligaški nastup, u srijedu popodne u Draženovom domu protiv Montepaschija.

Prvo poluvrijeme donijelo je vrlo dobro Cibonino izdanje na oba kraja terena. U napadu je išlo sasvim solidno, no važniji i bolji dio priče ipak je bila obrana. Kada se mladu momčad s dosta napadačkog potencijala ostavi na samo 23 poena u 20 minuta, puno dodatnih komentara nije potrebno. FMP gotovo da nije mogao ni do pedlja slobodnog prostora ili otvorenog šuta, Cibosi su sve odlično zatvarali.

Domaća momčad je već na početku najavila tko je favorit u ovoj utakmici. Vedran Vukušić je s ukupno osam poena, dvicom i dvije trice, povukao do 12:7 na isteku četvrte minute, da bi se nešto kasnije tricom priključio i Marko Tomas za ukupnu seriju od 8:0 i povećanje na 17:7 četiri minute do kraja prve četvrtine. Mali pad u završnici otvarajuće dionice doveo je do FMP-ovog približavanja na šest poena zaostatka (19:13), ali uvodni dojam bio je pozitivan.

Početkom druge četvrtine Cibosi su vrlo brzo kaznili gostujući pokušaj sa zonom. Nakon što je Bojan Bogdanović košem i dodatnim bacanjem povisio na 22:15, Tomislav Zubčić i Marin Rozić tricama su upotpunili seriju od 11:0 i odveli svoju momčad do velikih 30:15 na ulasku u 15. minutu. Malo kasnije Cibona je novom tricom Marka Tomasa stigla do maksimalnih 19 razlike (38:19), da bi gosti na 15-minutni predah u svlačionici ipak otišli s njima nešto prihvatljivijih 38:23.

Po povratku na parket vidjeli smo najlošije razdoblje igre Cibosa u ovoj utakmici, što su gosti mogli i bolje iskoristiti. Prvo ih je Miroslav Raduljica održavao u igri sa šest poena u kratkom razdbolju, da bi potom, nakon što je Perasović postavio zonu, Čović i Milutinović s po jednom, a Jeremić s dvije trice u drugoj polovici treće četvrtine smanjili na samo sedam razlike, 52:45 u 29. minuti.

Uoči završnih deset minuta Cibona je ipak došla do ugodnijih 57:45, uz tricu Tomasa sa sirenom na isteku četvrtine, da bi na otvaranju posljednje dionice ukupna serija domaćih s još dva poena Marka Tomasa i pogođenim slobodnim Vedrana Princa narasla na 8:0, za odmak do 60:45 u 32. minuti. Princ je u tom razdoblju susreta dobio prve minute u novoj sezoni, a ušao je nakon ozljede Jamonta Gordona zbog koje je Amerikanac na nekoliko minuta morao na klupu.

Do kraja utakmice FMP je malo priprijetio tricama Jeremića i Milutinovića za smanjenje dvaput na deset razlike, no bijeg Cibosa do 69:53 tri minute prije posljednje sirene značio je da briga više nema. Nakon toga bilo je prostora i za Leona Radoševića, koji se predstavio borbenošću u obrani i zakucavanjem za konačnih 75:59.

Cibonu je i ovog puta vodio Marko Tomas (17 poena, šut 6/13), dok je Marin Rozić bio prvi u pratnji, s 15 poena (6/7 iz igre) i sedam skokova. Miroslav Raduljica ubilježio je 16 poena i osam skokova za FMP, a Mladen Jeremić dodao je 12 poena (4/6 za tricu).