Zadar iščupao pobjedu protiv Cedevite

Bernard Jurišić • subota, 17.10.2009.

U prvom hrvatskom okršaju u ovogodišnjoj NLB ligi Zadar je pobijedio Cedevitu nakon uzbudljive završnice. Zadrani su dobro otvorili utakmicu, no gosti iz Zagreba su se vratili i imali i vodstvo pred sam kraj...

Zadar i Cedevita prvi su ukrstili koplja od četiri hrvatska predstavnika u regionalnoj NLB ligi. U zanimljivoj, na kraju i uzbudljivoj utakmici Zadrani su sačuvali pobjedu u svojoj dvorani, a Cedevita je pala i na svom drugom gostovanju.

Zadar je pred oko 3.000 svojih navijača utakmicu otvorio furiozno, pobjegavši na 19:4 nakon uvodnih pet minuta. Do kraja prve četvrtine zadržali su prednost od desetak poena i činilo se da će lako slomiti predost Zagrepčana.

No, Cedevita se preko raspoloženog Andrije Žižića i uz asistenciju Rudeža približava na 36:31 sredinom druge četvrtine i prijete utakmicu vratiti u egal. Domaćini su do poluvremena uspjeli obraniti stečenu prednost od desetak poena, pa se na odmor otišlo s rezultatom 48:39.

Treća četvrtina pripada gostima, koji najprije preko Mobleya izjednačuju na 56:56, a zatim tricom istog igrača kompletiraju seriju od 20:8 za vodstvo 56:59. Pet poena Subotića u nizu dovodi Cedevitu do najviše prednosti (60:64), no u posljednjih 10 minuta ušlo se sa "nula-nula" - 64:64.

"Egal" se držao do same završnice u koju Cedevita ulazi s prednošću 82:83. Boisa pogađa jedno slobodno bacanje za izjednačenje, no Ružić hvata loptu u napadu, a najbolji "crveni" Žižić zarađuje peti prekršaj. Ružić pogađa oba bacanja za 85:83, Anderson na drugoj strani ne pogađa, a Stipčević s linije slobodnih bacanja postavlja za goste nedostižnih 87:83.

Zadrani su tako nakon Union Olimpije pobjednički iz Višnjika ispratili i Cedevitu, a momčad Slobodana Subotića nakon Heliosa s porazom se vratila i s gostovanja u Zadru.