Prekinuta serija Radničkog

Branimir Korać • petak, 16.10.2009.

Prvi susret trećeg kola NLB lige igran je u Sarajevu, a u njemu je Bosna ugostila neporaženi Radnički. Neporaženi do ovog kola jer su domaćini upisali pobjedu 75:67...

Radnički je u prva dva kola upisao dvije vrijedne pobjede protiv Hemofarma i Zadra, no i sam trener Nikolić nije mogao vjerovati da je njegova momčad odigrala na takov visokoj razini dvije utakmice u nizu. Pad je ipak stigao i to na gostovanju u Sarajevu gdje su poraženi od Bosne.

Presudila je odlična završnica prvog poluvremena od strane domaćina, Bosna je tada stvorila ključnu prednost i otišli do pobjede. U drugom poluvremenu Radnički je najbliže došao u 34. minuti kada je Brkić ubacio jedno bacanje za smanjenje na 65:62, no tricama su uzvratili Šehović i Jovanović i priči je bio kraj.

Najbolji kod Bosne bili su Suad Šehović s 26 poena (5/13 trica), šest skokova i pet ukradenih lopti, Zlatko Jovanović sa 16 poena i Ivan Ivanović s deset poena i čak 15 skokova. Kod Radničkog Mladen Pantić ubacio je 23 poena uz pet skokova, a Marko Brkić dodao je 15 poena i osam skokova.