Težak poraz Crvene zvezde

Vedran Babić • subota, 24.10.2009.

Košarkaši Crvene zvezde upisali su i treći ovosezonski poraz u NLB ligi. Bolji od Beograđana bili su košarkaši Olimpije, koji su na svom parketu u Tivoliju slavili s visokih 18 razlike.

Čini se kako novo izdanje regionalne lige neće biti pretjerano uspješno za beogradske klubove, barem ne za Partizan i Crvenu zvezdu. Uslijed mnogobrojnih (negativnih) promjena u igračkom kadru, "stanovnici" Pionira nisu najbolje krenuli u natjecanje - crno - beli imaju jednu pobjedu u tek dvije odigrane utakmice (jedan poraz i u Euroligi), a crveno - beli isti broj pobjeda, ali tri poraza. Taj treći nanijela im je Union Olimpija rezultatom 94:76 u sklopu 4. kola.

Utakmica koju je vodio hrvatski sudački trio (Muhvić - Herceg - Radojković) je bilo kakve neizvjesnosti lišena praktički već poslije prve četvrtine, kada je domaćin imao 16 koševa viška (30:14). U sličnom ritmu nastavilo se i do poluvremena. Olimpija je predvođena Bečirovićem i Ožboltom bez ikakvih problema održavala stečenu prednost, ne dopustivši Zvezdi da se približi na manje od 14 razlike.

Prvih 20 minuta okončano je rezultatom 46:29, a niti u nastavku gosti nisu uspijevali pružiti bolju igru, ili bolje rečeno, domaćini to nisu dopuštali. Početkom nastavka prednost je po prvi put postala dvoznamenkasta (52:31), a sve do kraja utakmice Olimpija je prednost držala na otprilike 20-ak koševa.

Ponekad bi ona bila manja, ponekad veća, no u principu bila je to neočekivano lako odrađena utakmica iz kuta slovenskog predstavnika. U samoj završnici trener domaćih Jure Zdovc dao je priliku i igračima s klupe, no rezultat se nije previše promijenio.

Nerješive enigme za momčad iz Beograda bili su već spomenuti Sani Bečirović s 21 košem i sedam asistencija te Sašo Ožbolt sa 17, a dobru partiju pružio je i Vladimir Golubović (13 koševa, 5 skokova). Kod gostiju najefikasniji su bili novopridošli Filip Videnov s 15 koševa, zatim Tadija Dragićević s 14 i Maurice Bailey s 13.

Nakon poraza u prvom kolu od Zadra, Olimpija je nanizala tri pobjede i u idućem kolu gostuje u Trnskom kod Zagreba CO. Crvena zvezda, pak, ima samo jednu pobjedu iz četiri utakmice, a njezin sljedeći protivnik je Radnički.