Zadar izgubio od fenjeraša

Ivor Krapac • petak, 23.10.2009.

Zadar je ostao praznih ruku i na drugom ovosezonskom gostovanju u NLB ligi. Nakon kragujevačkog Radničkog prije deset dana, Zadrane je u četvrtom kolu u svojoj dvorani nadjačao Široki HT Eronet, koji je do ove utakmice bio na dnu ljestvice s omjerom 0-3...

Nula od dva, a ako pogledamo i malo više unatrag, u završnicu prošle sezone regionalne lige, nula od pet - tako izgleda Zadrov učinak na gostujućim parketima u posljednjim utakmicama u ovom društvu, a novu lošu večer imali su na Pecari, kod suparnika koji ih je dočekao bez ijedne pobjede. Do prve su došli s 83:70, uz dominaciju u većem dijelu drugog poluvremena.

Široki je u početnih deset minuta krenuo po željama trenera Hrvoja Vlašića i uzeo stvar u svoje ruke odlaskom do ranih 7:2, što su s dvije trice novog pojačanja Siniše Štembergera u drugoj polovici četvrtine povećali na 19:11. Zadrani nisu bili raspoloženi, Zmago Sagadin je u tom razdoblju dosta rotirao i tražio pravu petorku, ali do prvog dvominutnog predaha nije je uspio naći. Uoči druge četvrtine bilo je 21:13.

Najveći dio druge dionice donio je bolje vijesti za Zadar. Četiri poena Tomislava Ružića i trice Roka Stipčevića i Damira Rančića primaknuli su Sagadinovu momčad na 28:27 u 17. minuti, da bi nešto kasnije, kod 30:27, Rančić promašio tricu za poravnanje. Hrvoje Puljko se potkraj poluvremena s četiri uzastopna poena pobrinuo za malo veću prednost domaćina, 38:33 pri odlasku na 15-minutni odmor.

S obzirom na slab šut, 12/33 iz igre, kao i veliku prednost Širokog u skoku (23-14), Zadrani su mogli biti zadovoljni što im domaćin nakon prvih 20 minuta nije pobjegao predaleko.

No, ono što se nije dogodilo u prve dvije četvrtine, stiglo je u trećoj. Široki je u tom razdoblju u punoj mjeri iskoristio indisponiranost gostiju i na krilima dvojice Ivana, Grgata i Milekovića, otišao do 54:39 u 28. minuti. Do kraja treće ta je prednost još malo narasla, uoči završnih deset minuta bilo je 62:46.

Niti u posljednoj dionici Zadrovi igrači nisu se proslavili. Trica Chestera Masona odvela je domaće do okruglih 72:52 oko pet minuta do kraja, nakon čega je Sagadinova momčad vratila kakvu-takvu nadu serijom 10:2 (koš i dodatno Ružića, trica Downsa) za smanjenje na 74:62.

U 39. minuti Zadrani su stigli najbliže, do deset poena zaostatka (76:66), kod tog minusa Perić je promašio tricu za dodatno približavanje, da bi potom domaći uz ključnu ulogu Masona, svog najraspoloženijeg igrača u posljednjoj četvrtini, ipak zadržali prednost bez puno komplikacija. Završilo je s 13 razlike, Zadrov nalet potkraj utakmice poslužio je samo za kozmetičko uljepšavanje rezultata.

Mason je zabio najviše u pobjedničkoj momčadi, 17 poena uz devet skokova, dok je Ivan Grgat bio prvi u pratnji (15 poena). Štemberger je dodao 13 poena, Puljko 12 poena i šest asistencija, a Mileković 11 poena.

Downs je s 15 poena bio najefikasniji Zadrov igrač, dodao je i pet skokova, no kako je većinu toga zabio kad je Široki bio u velikoj prednosti, nije previše pomogao. Ružić je upisao 11 poena i sedam skokova, a Stipčević i Rančić po 10 poena, Stipčević uz 3/9 iz igre, šest asistencija i pet skokova.