Cibona projurila do 4-0

Ivor Krapac • subota, 24.10.2009.

Košarkaši Cibone su uvjerljivom pobjedom u četvrtom kolu NLB lige barem donekle gurnuli u drugi plan sve ružno što im se dogodilo u srijedu protiv Montepaschija. Helios je iz Draženovog doma otišao s 32 poena zaostatka, bez ikakvih izgleda da spriječi Cibose u dolasku do 4-0 u regionalnom natjecanju...

Cibona je puno jača od Heliosa i da se nije dogodio potop protiv Montepaschija u srijedu, ne bi bilo nikakvog razloga sumnjati kao će izgledati u ovoj utakmici, no nakon -45 prije nekoliko dana, mala sjena sumnje ipak je postojala. No, kako se to često u sportu voli reći, momčad Velimira Perasovića pokazala je karakter i "isprašila" goste iz Domžala s velikih 98:66.

Već prvih 20 minuta jasno je pokazalo tko je tko u ovoj utakmici. Cibosi su krenuli kako se od favorita očekuje i s pet poena Jamonta Gordona i tricom Antonija Gravesa sredinom prve četvrtine otišli do 12:5, naznačivši gostima iz Slovenije da ih ne čeka ugodna večer. Helios se koliko-toliko držao uz tri trice Marija Dundovića, no donedavni član Mrava iz Trnskog nije mogao sam. Prva dionica završila je s 20:13 za Perasovićevu momčad.

U drugoj četvrtini Cibosi su uz pet poena Marina Rozića otišli do dotad maksimalnih 25:13 u 12. minuti, da bi velika tricaška serija, s pet pogođenih dalekometnih šuteva do kraja prvog poluvremena, povisila tu prednost do velikih 45:23 pri odlasku na 15-minutni odmor u svlačionicama. Sve ono što je izlazilo iz koša protiv Montepaschija ovog je puta ušlo, trice su zabili Gordon, Rozić, Bogdanović, Graves i Vukušić, iako, dakako, Helios i Cibonin startni euroligaški protivnik ne idu u istu rečenicu.

Jedina loša vijest iz završnice druge četvrtine bila je ozljeda Marka Tomasa nakon što ga je Vjekoslav Petrovič faulirao u prodoru pod koš, nakon čega se Tomas više nije vraćao u igru. Utakmicu je, tako, završio bez poena u 11 minuta.

S obzirom da je sve bilo riješeno u prvom poluvremenu, priliku je dobio i Robert Troha, koji je prve ovosezonske minute u službenoj utakmici iskoristio za dvije trice i osam poena u trećoj četvrtini. Trica Rozića u 28. minuti donijela je okruglih 30 razlike (68:38), a malo kasnije, nakon pet uzastopnih poena Bogdanovića, na semaforu je stajalo ogromnih 73:39.

Nakon 30 minuta bilo je 74:42, a tada je svoje minute dočekao i Leon Radošević, koji je do kraja ubilježio šest poena. U posljednjim sekundama Cibosi su mogli i do stotke, no Marin Rozić je kod 98:66 sa sirenom promašio tricu iz kuta koja je mogla poslužiti kao "točka na i" dominantnog nastupa.

Cibose je do visoke pobjede s 18 poena, šest asistencija i tri osvojene lopte vodio upravo Rozić, dok je Gordon dodao 14 poena i šest asistencija, a Bogdanović 13 poena. Dalibor Bagarić je uz šest poena skupio i deset skokova.

Kod nemoćnih gostiju najefikasniji su bili Krušič i Dundović (po 11 poena), a Laškevič i Delić dodali su po 10 poena.