Partizan u produžetku do pobjede

Vedran Babić • nedjelja, 25.10.2009.

Srbijanski okršaj u sklopu 4. kola regionalne NLB lige pripao je domaćinu Partizanu, koji se u Pioniru izvukao iz ralja poraza i s 84:80 poslije produžetaka savladao Hemofarm. U drugom susretu večeri Budućnost je deklasirala Radnički u gostima s čak 27 razlike...

Pomalo posrnuli Partizan upisao je drugu pobjedu u regionalnoj ligi. Prvak Srbije odigrao je jednu tešku i izjednačenu utakmicu protiv Hemofarma, ali je nakon 45 minuta igre ipak stigao do toliko željenog trijumfa, koji će njegovim igračima svakako vratiti određeni dio zasigurno izgubljenog samopouzdanja. U regularnom dijelu momčad iz Vršca je bila na korak do pobjede, no trica Petra Božića s pola terena u posljednjim sekundama odvela je utakmicu u produžetke, u kojima je Partizan bio bolji 17:13.

Pred oko 2500 posjetitelja u Pioniru domaćini su uz dirigentsku palicu Lestera McCalebba držali kontrolu igre i početkom druge četvrtine poveli 26:15, a ubrzo i 30:18. Marko Šutalo i Miljan Pavković vratili su Hemofarm u igru i na poluvrijeme se ipak otišlo sa samo plus pet Partizana (36:31).

I u trećoj dionici utakmice Partizan je imao više od igre te je s četiri uzastopna koša Dušana Kecmana u 29. minuti poveo 52:43. No, jednako kao i u prethodnoj četvrtini, Hemofarm se uspio oporaviti i u prvoj minuti posljednje četvrtine izjednačiti na 54:54 košem Raška Katića.

Ponovno je Kecman bio u središtu pozornosti kada je pet minuta prije kraja pogodio oba slobodna bacanja za 63:56, da bi na drugoj strani Stefan Marković odgovorio s osam uzastopnih koševa za prednost gostiju 64:63.

U posljednjoj minuti Marković je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za novo vodstvo Hemofarma 65:64, u idućem napadu McCalebb je izgubio loptu, a Marković se ponovno našao na crti slobodnih bacanja. Mladi šuter je realizirao oba i činilo se kako je Partizanu suđen novi poraz. Međutim, uz samo 2,7 sekundi do kraja "uskrsnuo" je kapetan Petar Božić, koji je očajnički s pola terena pogodio tricu i izborio produžetke.

U narednih pet minuta Partizan je u tri navrata imao tri koša viška, no Šutalo je svojom jedinom tricom na utakmici izjednačio na 76:76. Nedugo potom Boban Marjanović s linije slobodnih bacanja zabija za vodstvo gostiju 78:76, a onda je Lawrence Edward Roberts uzvratio tricom i praktički riješio utakmicu, barem iz psihološke perspektive. Do kraja su još Aleksandar Rašić i McCalebb bili precizni iz slobodnih bacanja i tu je ovoj zaista uzbudljivoj priči bio kraj.

Najefikasniji igrač utakmice bio je centar Partizana Aleks Marić s 20 poena i čak 16 skokova, dok je McCalebb pridodao 16 koševa uz pet skokova i tri asistencije. Zapažene uloge su odigrali i Roberts (12 poena, 6 skokova) te Kecman (12 poena, 7 skokova, 4 asista).

Kod Hemofarma Šutalo je ubacio 17, a Pavković 15 koševa uz osam asistencija. Marković je također ubacio 15, a Milivoje Božović 11 uz devet skokova.

Partizan je ovo druga pobjeda u trećoj utakmici, a Hemofarmu treći poraz u četvrtoj utakmici. U idućem kolu Partizana očekuje teško gostovanje u Zadru, dok Hemofarm ugošćuje Cibonu.

U drugom susretu večeri Budućnost se s neočekivanom lakoćom prošetala Kragujevcem, slavivši protiv Radničkog s 82:55. U istinskoj timskoj pobjedi najviše su se istakli Marko Simonović s 12 koševa, zatim Goran Jeretin s 11 te Nemanja Gordić s deset koševa.