Rennes 3:0 Montpellier
Montpellier

Montpellier propustio jedinstvenu šansu

Maja Giljanović • nedjelja, 25.10.2009.

Debaklom u Nici Lyon je pružio jedinstvenu šansu da u 10. kolu Le Championnata prošlogodišnji drugoligaš preuzme prvo mjesto, ali Montpellier ju je prokockao, izgubio u Rennesu i skliznuo na četvrto mjesto.

Montpellier je u svibnju u posljednjem 38. kolu Ligue 2 pobjedom protiv Strasbourga izborio drugo mjesto i nakon pet godina tavorenja drugoligaškim terenima ponovno izborio elitu francuskog nogometa.

Predsjednik Louis Nicollin trener je Rene Girardu osigurao odlično izbalansiranu momčad iskustva i talentirane mladosti, a Montpellier se u dva mjeseca od starta prvenstva pretvorio u hit Le Championnata.

Vezane vijesti

U prvom su kolu u Parizu izvukli 1:1, slavili su protiv Sochauxa, Nice, Lensa, Boulognea, Grenoblea, Saint-Etiennea, a jedini su poraz u devet kola doživjeli u Marseilleu (2:4). Nakon devet kola samo su zbgo jednog gola slabije gol-razlike zauzimali drugo mjesto iza Lyona, a u 10. kolu težak poraz Lavova (1:4) u Nici im je otvorio vrata raja: tri boda na gostovanju u Rennesu katapultirala bi ih, naime, na prvo mjesto bod ispred branitelja naslova Bordeauxa.

Ključni trenutak utakmice, međutim, dogodio se u 26. minuti kad je Argentinac Alberto Costa promašio 100 %-tnu šansu gostiju, a Rennes je samo sedam minuta kasnije ofucanu frazu "tko promaši nepromašivo, ubrzo primi gol" sproveo u djelo.

Osim Marveauxa u prvom poluvremenu Jourdena su probili i Sow (49.) i Gyan (93.) u drugom, zadali Montpellieru tek drugi ovogodišnji poraz i spustili ga na četvrto mjesto dva boda iza Bordeauxa, bod iza Monaca i gol iza Lyona.

Sutra u popodnevnom terminu igraju Auxerre - Lille i Lens - Toulouse, a u 21 se sat unatoč dvojici od svinjske gripe oboljelih gostujućih igrača (jedan je 100 % Giuly, a drugi je 90 % Sakho) igra najveći derbi francuskog nogometa Marseille - PSG.