Runji ne cvjetaju ruže

Maja Giljanović • nedjelja, 25.10.2009.

Lens hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje pretrpio je i četvrti poraz uzastopce. Toulouse se oporavio nakon porcije u Donjecku u Europskoj ligi i slavio usred Felix Bollaerta, a Auxerre je dvaput gubio protiv Lillea da bi u posljednjih 10-tak minuta preokrenuo.

Toulouse u Lensu nije pobijedio od 1993., ali posljednje tri utakmice koje su Vedran Runje i Lens izgubili protiv Le Mansa, Lyona i Monaca davale su prije utakmice krila gostujućoj momčadi.

Ljubičice koje su prije tri dana u Donjecku dobile porciju od Šahtara u Europskoj ligi (0:4) slavile su 2:0 golovima Sissoka u 35. i Gignaca u 56. minuti. Bivšeg je hajdukovca i njegove suigrače u 58. nakon udarca Sissoka stativa spasila još i težeg poraza, ali i ovako su doživjeli salve zvižduka svojih 32,576 navijača.

Lens je nakon 10 kola bolji tek od tragičnog Grenoblea, osvojili su samo osam bodova, posljednje četiri utakmice nisu dali ni gola, a pobijedili nisu još od kraja kolovoza (2:1 u Grenobleu).

Lille bez Marka Marića u Auxerreu je 78 minuta bio u dobitnoj poziciji. Gosti su vodili golom Gervinha u 26., a nakon izjednačenja Jelena u 36. ponovno Fraua u 40. minuti.

Jelen je u 78. izjednačio na 2:2, a nakon Poljaka LOSC-ovog je Butellea u 82. probušio i Rumunj Niculae. Auxerreu je pobjeda protiv Lillea četvrta ligaška uzastopce, posljednji su put u Le Championnatu izgubili još u 3. kolu od Lyona (0:3) u kolovozu i nakon osvojenih 17 bodova od mogućih 21 izbili su na sedmo mjesto.