Himki na samom vrhu

Goran Markuš • srijeda, 04.11.2009.

Neočekivano teškim slavljem protiv njemačkog Oldenburga uoči sutrašnjeg ogleda Real Madrida i Panathinaikosa sjajan Himki barem je nakratko zasjeo na sam vrh skupine D. U drugom današnjem ogledu malo iznenađenje priredili su nam košarkaši Prokoma koji su kontroliranom igrom uspjeli svladati goste iz Italije, Armani Jeans Milano...

Očekivano, Himki je vrlo oštro otvorio susret i dok se gosti još niti nisu snašli domaćin radi 15:3 seriju da bi do kraja prve četvrtine izgradili pomalo nevjerojatnih 15 poena prednosti. Međutim, Oldenburg se uspijeva probuditi i na leđima sjajnog Marka Šćekića (10 poena) prvo rade 0:14 seriju da bi nakon priključenja Jekela Fostera (17 poena, 6 asistencija) do poluvremena pobjegli na solidnih šest poena razlike.

Uz pomoć prilično raspoloženog dvojca Milan Majstorović (14 poena, 5 skokova) - Joshua Carter (13 poena, 5 skokova) gostujući Oldenburg odlično se držao i tijekom treće četvrtine, no sve pada u vodu kada u odlučujućih deset minute zbog prekršaja ostaju bez nove dvojice igrača. Paulius Jankunas (23 poena, 7 skokova) i njegov Himki bili su spremni i nakon preuzimanja inicijative sa mirnih + 5 privode susret kraju.

Sličan susret mogli smo gledati i u Poljskoj gdje su ovog puta gosti puno bolje otvorili susret, do odmora pobjegli na i više nego solidnih + 9 da bi u uoči poluvremena sve izgubili i u treću četvrtinu ušli sa pomalo neočekivana četiri poena zaostatka. Međutim, za razliku od Nijemaca Poljaci nisu propustili svoju šansu.

Naime, preko izuzetno raspoloženog trojca Morris Finley (25 poena) - Marijonas Petravičius (20 poena, 5 skokova) - Alex Acker (18 poena) gosti su i tijekom nastavka vršili maksimalan pritisak na Prokom koji ipak nije popustio i ponajviše zahvaljujući sjajnom Davidu Loganu (23 poena, 6 skokova) i Papeu Sowu (15 poena, 10 skokova) dolaze do svojeg prvog ovosezonskog europskog slavlja.

Posljednji susret trećeg kola u skupini D, onaj između Real Madrida i Panathinaikosa na rasporedu je već sutra s početkom u 20:45 sati.