David Villa kažnjen s dvije utakmice

Joško Sikirica • četvrtak, 05.11.2009.

Odlukom Uefine disciplinske komisije, crveni karton zadobiven u posljednjem susretu Uefine europske lige, najboljeg napadača Valencije, Davida Villu, koštat će sudjelovanja u sljedeća dva europska susreta ...

Na Mestalli, 22. listopada, susret protiv Slavije iz Praga David Villa nije ni započeo od prve minute niti ga završio posljednjim sučevim zviždukom. Zamijenivši Artura Navarra, Villa je ušao u igru pri rezultatu 1:1, s namjerom da svoju momčad dovede do sva tri boda. Samo šest minuta prije kraja utakmice u duelu s Benjaminom Vomackeom zaradio je prekršaj na rubu protivničkog kaznenog prostora. Villa je, međutim, odmah nakon prekršaja, vratio braniču Slavije udarcem u međunožje.

Glavni sudac utakmice, Belgijac Serge Gumienny, Villi je pokazao izravni crveni karton, te ga poslao "na tuširanje" prije ostatka momčadi.

Valenciju očekuju još dva teška gostovanja, u Pragu i Genovi, te dolazak francuskog Lilla na Mestallu. Izostanak Davida Ville, strijelca devet pogodaka u deset nastupa, u Primeri i Uefinoj Europskoj ligi, bit će veliki gubitak za momčad koja se bori za prolazak u šesnaestinu finala. Valencia je trenutno na drugom mjestu ljestvice s pet bodova, iza Genoe koja ima sedam, te ispred Lillea koji je skupio tri boda u dosadašnja tri kola.