Pogodak Bilića za pobjedu

Marin Pintur • nedjelja, 08.11.2009.

Kompletirano je deseto kolo Primere. Odlične vijesti za našeg izbornika Bilića stižu iz Gijona gdje je Mate Bilić postigao jedini pogodak u susretu protiv Espanyola. Valencia i Sevilla su održale korak s vodećima pobjedama nad Zaragozom i Villarrealom. Athletic Bilbao je slavio u gostima, Almeria je golovima u prvoj i zadnjoj minuti svladala Osasunu, dok su Valladolid i Xerez podijelili bodove...

Nekadašnji napadač Hajduka Mate Bilić je napokon startao u prvoj jedanaestorici Sportinga. Samo mu je nekoliko minuta bilo potrebno da bi opravdao povjerenje trenera. U trećoj minuti Bilić je bio najspretniji nakon udarca iz kuta i doveo svoju momčad u rano vodstvo. Malotko je tada mogao očekivati da će to biti jedini pogodak na utakmici. Međutim, upravo se to i dogodilo. Espanyol je imao terensku premoć, ali nije uspio doći do izjednačujućeg zgoditka. Sporting je ovom pobjedom zadržao izvrsno sedmo mjesto u Primeri.

Valencia je sve dvojbe u susretu protiv Zaragoze riješila već u prvom poluvremenu koje je završila s prednošću od 3:0. Vodeći pogodak je djelo Mate u 17.minuti nakon asistencije Davida Silve. Na kraju prvog dijela odluku o pobjedniku je donio dvojac Villa - Pablo. U 40. minuti Villa je strijelac na dodavanje Pabla, dok samo dvije minute kasnije najbolji strijelac Valencije Villa uzvraća asistenciju Pablu. Marko Babić je u igru ušao u 65.minuti. Odmah nakon njegovog ulaska Zaragoza he postigla počasni pogodak, strijelac je bio Aguilar.

Vezane vijesti

Vrlo uzbudljivu utakmicu su imali priliku vidjeti gledatelji na Sanchez Pizjuanu u Sevilli. U goste Sevilli je stigao probuđeni Villarreal. Domaćini su brzo poveli nakon što je u 9.minuti precizan bio Luis Fabiano. Dvadeset minuta kasnije gosti pokazaju da se ne namjeravaju olako predati, a pogodak za izjednačenje je djelo Roberta Piresa. Na odmor se odlazi s rezultatom 1:1. U razdoblju od 59. do 66.minute postignuta su čak tri pogotka. Prvo je Villarreal došao do vodstva preko svog napadača Davida Fustera, da bi samo dvije minute poslije toga zgoditak za izjednačenje, a svoj drugi ove večeri postigao Luis Fabiano. Trener Seville Manolo Jimenez odmah nakon tog gola povlači pravi potez. U igru ubacuje Frederica Kanoutea koji već u 66.minute postiže pogodak za konačnih 3:2 za domaćina.

Racing iz Santandera nastavlja taboriti u opasnoj zoni. Glavni razlog tome je njihova užasna igra na domaćem terenu. Naime, u pet dosadašnjih utakmica doma Racing je osvojio samo jedan bod. Gostoljubivost Racinga je danas iskoristio i Athletic uzevši sva tri boda. Strijelci za baskijsku momčad su bili Gurpequi u 31.minuti i Iraola iz kaznenog udarca u 75.minuti.

Almeria je došla do vrijedne pobjede protiv gostiju iz Pamplone i na taj način prekinula niz gostiju od tri prvenstvene utakmice bez poraza. Pred 14 tisuća gledatelja Almeria je povela već u prvoj minuti. U tome su imali veliku pomoć gostujućeg braniča Josetxa koji je pospremio loptu u vlastitu mrežu. U ne pretjerano atraktivnoj utakmici golova nije bilo do 90. minute kad je pogodak za definitivnu potvrdu pobjede domaćine postigao Uche.

Xerez je na gostovanju u Valladolidu došao do boda s kojim prepušta Malagi posljednje mjesto na ljestvici. Međutim, njihov glavni problem je i dalje neefikasnost, u deset kola su postigli samo tri gola. Valladolid je danas bio bolja momčad, ali nisu uspjeli doći do pogotka vrijednog pobjede.