Inter 1:1 Roma
Roma

Vukovi pokazali zube Interu

Ivana Spahija • nedjelja, 08.11.2009.

Nogometaši Rome priredili su priličan šok vodećem Interu u derbiju 12. kola Serie A. Vukovi, koji su na Meazzu stigli u ulozi potpunih autsajdera, uzeli su bod aktualnom prvaku i time su borbu za Scudetto napravili još neizvjesnijom. Vukovi su odlično parirali Interu tijekom svih 90 minuta, a malo im je nedostajalo i da iz Milana u Rim ponesu sva tri boda...

Čini se kako krize u talijanskim klubovima pomalo jenjavaju. Nakon probuđenih Milana i Genoe, iz "jesenskog sna" napokon se trgnula i Roma, koja je drugo kolo za redom uspjela ostvariti pozitivan rezultat. Vukovi su u derbiju ovog kola rezultatom 1:1 uzeli bod vodećem Interu na Meazzi i time pokazali da imaju još toga za reći ove sezone. S druge strane, Inter može biti razočaran raspletom ovog dvoboja, posrnula Roma je uspjela ostvariti svoj cilj, a Milan i Juventus su u naletu i pet, odnosno sedam bodova zaostatka za crno-plavima znači dosta otvorenu borbu za Scudetto.

Da u ovom susretu misle ozbiljno, nogometaši Rome pokazali su od prvog sučeva zvižduka. Već u petoj minuti ukazala se prilika za vodstvo Rome, Vučinić je izbjegao zamku zaleđa i zaobišao vratara Intera Julija Cesara, ali je njegov udarac uspio zaustaviti Lucio. Raspoloženi napadač Rome novu je glavobolju domaćinima zadao u 13. minuti kada je glavom pronašao put do crno-plave mreže za veliko vodstvo Vukova od 1:0.

Četiri minute kasnije Milito je iskoristio pogrešku Marca Motte i sam izbio ispred Julija Sergija, ali je gostujući vratar uspio obraniti njegov udarac. Nogometaši Intera imali su priličnih problema u približavanju prostoru Rome, a raspoloženi Vukovi sve su više stezali obruč oko crno-plave obrane. U 37. minuti je odličan pokušaj Riisea uspio skinuti Julio Cesar, a minutu kasnije bljesnula je akcija na drugoj strani u kojoj je Julio Sergio jedva preko grede prebacio pokušaj Muntarija.

Po povratku s odmora nije se dugo čekalo na odgovor Intera, prodike Josea Mourinha u svlačionici očito su urodile plodom i već u 48. minuti tresla se mreža Rome. Thiago Motta je probio po lijevoj strani obrane Vukova i ubacio za Eto'oa, a Kamerunac je samo dovršio posao matiravši Julija Sergija za izjednačenje. Gosti su pokušali uzvratiti u 55. minuti preko Riisea, ali je on gađao malo pokraj gola Intera. Vukovi su vratima Julija Cesara zaprijetili i u 63. minuti kada je svoj udarac isprobao Menez, no domaći je vratar bio na visini zadatka.

Još jednu u nizu prilika Rome propustio je Faty u 80. minuti susreta, a sedam minuta kasnije Milito je zakasnio na idealnu loptu upućenu od strane Balotellija. U prvoj minuti sudačke nadoknade Milito je zatresao mrežu Rome, ali je njegov pogodak poništen zbog zaleđa pa se semafor tako zaustavio na konačnih 1:1, čime sa Meazze Vukovi zadovoljni odlaze u Rim. Oko vodećeg Intera malo se stisnuo obruč i Juventus je trenutno na podnošljivih pet bodova zaostatka za aktualnim prvakom, a blizu je i Milan koji zaostaje sedam bodova. Romi je ovaj bod donio uspon na 13. mjesto na ljestvici i vjerojatno će Vukovima biti velik vjetar u leđa za nadolazeće dvoboje.