Juventus trijumfalno preko fenjeraša

Ivana Spahija • subota, 07.11.2009.

Dvoboj s fenjerašem Atalantom u susretu 12. kola Serie A protekao je rutinski za nogometaše Juventusa. Stara dama je na gostovanju u Bergamu rezultatom 5:2 deklasirala nemoćnu Atalantu i barem nakratko zaostatak za Interom smanjila na podnošljiva četiri boda. Drugi dvoboj dana donio je iznenađenje, slabašna Catania kod kuće je zaustavila zahuktali Napoli.

Unatoč oscilacijama u igri koje u posljednje vrijeme prikazuju nogometaši Juventusa, Torinezi su gostovanje kod Atalante u Bergamu odradili rutinski i bez većih poteškoća rezultatom 5:2 upisali nova tri boda na svoj konto. Juventus je uspavano ušao u susret, ali je pred kraj prvog dijela ubacio u brzinu više koju je zadržao do samoga kraja i u konačnici zasluženo slavio pobjedu. Time se Stara dama vratila na četiri boda zaostatka za Interom, koji ujedno ima i utakmicu manje.

Što se samog susreta tiče, domaćini su od prve minute odlučili pokazati zube i nekoliko puta opasno su zaprijetili vratima Juventusa. Prva veća prilika pripala je domaćinima, Atalanta je vratima Buffona opasno zaprijetila u 15. minuti kada se Tiribocchi našao sam ispred gostujućeg vratara, ali je loše pucao pokraj gola. Domaćini su ponovno prijetili i u 30. minuti, Doni se približio golu Juventusa i želio je efektno matirati Buffona, ali je bio neprecizan i njegov udarac prohujao je pokraj vratnice.

Nakon početnog pritiska razigranih domaćina, pred kraj prvog dijela na scenu je stupio i Juventus, točnije, Mauro Camoranesi. Veznjak Stare dame odigrao je najbolju utakmicu sezone, u 35. minuti je glavom doveo goste u vodstvo nakon što je čitav posao po lijevoj strani obrane Atalante odradio Grosso. Samo dvije minute kasnije Camoranesi iskoristio pomutnju u domaćoj obrani i ponovno zatresao mrežu šokiranog Consiglija za vodstvo Juventusa od 2:0.

Po povratku s odmora sreća se osmjehnula domaćinima, igrala se 50. minuta kada je Valdes nakon slaloma kroz obranu Juventusa matirao Buffona i smanjio vodstvo Stare dame na 2:1. Tri minute kasnije gostima su poništena dva pogotka zbog zaleđa, Melo i Poulsen pronašli su put do mreže Consiglija, ali je sudac oba pogotka poništio. No, u 55. minuti zastavica pomoćnog suca ostala je spuštena, a Melo je svojim pogotkom povećao prednost Juventusa na 3:1.

Stvari je malo zakomplicirao Ceravolo pogotkom u 71. minuti za smanjenje vodstva Juventusa na 3:2, ali je to samo dodatno "razljutilo" goste koji su preko Diega nakon odličnog dodavanja raspoloženog Camoranesija povećali vodstvo na 4:2, a pečat konačnom trijumfu Stare dame dao je Trezeguet pogotkom u 89. minuti za konačnih 5:2 i velika tri boda Juventusu.

U drugom susretu dana bodove su podijelili Catania i Napoli rezultatom 0:0, čime zadovoljni mogu biti Sicilijanci koji su uspjeli ugrabiti bod raspoloženoj momčadi Waltera Mazzarrija. Iako su do sada redovito tresli mreže diljem Italije, nogometaši Napolija iznenađujuće su zaustavljeni u Cataniji, ponajprije zahvaljujući razigranim domaćinima koji su nizali priliku za prilikom i u nekoliko navrata mogli doći i do sva tri boda. Nakon raspodjele bodova Napoli se našao na šestom mjestu, dok je Catania i dalje na pretposljednjem, 19. mjestu na ljestvici.