Lipik Veliki

Mateja Gošćiej • ponedjeljak, 09.11.2009.

Sjajnom domaćom pobjedom nad Đakovom nogometaši Lipika učvrstili su svoje vodstvo na prvenstvenoj ljestvici, ali i vratili besprijekornu igru na kakvu su nas navikli u početku sezone.

Ako spomenemo da je Lipik slavio nad Đakovom 5:0, te da je to još blagi poraz od onog kakvog su gosti mogli doživjeti, jasno je da nogometaši Lipika misle ozbiljno. Nakon savršenog učinka i “dosadnog” predvođenja trećeligaške ljestvice momci su uzeli kratku stanku od uzimanja sva tri boda, pa su čak i izgubili dva susreta te upisali isto toliko remija. No, neka, očito je malo pritiska dobro djelovalo na tamošnje nogometaše koji sada ponovo žare i pale prvenstvom. Jedan od zaslužnijih pojedinaca za takav uspjeh, zasigurno je Milašinović, koji je hattrickom i pogotcima u 2., 20. i 55. minuti sam odlučio susret. Svoj doprinos dali su i Zeba i Šimunović, koji je zabio tek pet minuta nakon što je ušao u igru. U potpunosti zaslužena pobjeda Lipika, koje se pokazuje kao pravi prvak.

A da je drugo mjesto na tablici zasluženo od strane Croatie iz Đakova, njihovi su momci dokazali u 14. kolu, kada su kod kuće zabili šest komada Koprivnici, a primili tek jedan (nepotreban) gol. Početak susreta nije upućivao na takav konačan rezultat jer su uzde u ruke uzeli gosti. Prvu prigodu imali su već u 7. minuti, da bi se odmah za tim redale nove promašene šanse. Kaznili su to domaći euro golom s 30-ak metara, a precizan je bio Fehir. Na 2:0 glavom je povisio Ivanušec, pridružio mu se Gurdon u 56. za tri razlike, a u razmaku od pet minuta gol pogađaju i Vračević i Stipanović. Strijelac počasnog pogotka za Koprivnicu bio je Ogrizović, no ipak konačnih pet razlike postavio je Živić u samoj završnici.

Uvjerljivu domaću pobjedu upisao je i Bjelovar. S 3:0 kući su poslali Olimpiju, koja se ruku na srce, pobjedi u gostima ni nije nadala. Bilo je to sjajno izdanje domaćih nogometaša, koji su mrežu Mikulića načeli u 35. minuti susreta preko Vaclaveka, a uz asistenciju Pavlekovića. Isti je igrač “skrivio” i drugi gol, kada s 25 metara silovito udara za 2:0. Konačan rezultat postavlja Pleić u 71., što je i po igri i prilikama okončalo susret.

Kako je u samo tri susreta palo čak 15 pogodaka, ostale se ekipe nisu mnogo trudile. Tako je Našk s minimalnih, ali dostatnih 1:0 slavio protiv Belišća, u susretu koji je odlučivao udarac s bijele točke. U 41. minuti siguran je bio Torčić. U prvom poluvremenu domaći su imali bolju inicijativu, dok su se u nastavku povukli i uspjeli zadržati stečeno vodstvo.

Jednak rezultat, 1:0 bio je i u Višnjevcu, a postavljen je na jednak način, jedanaestercem. Krivac za gol je inače konstantno dobar vratar Nedelišća Posavec, koji je u 69. minuti, nakon što je nepropisno zaustavio domaćeg igrača, zaradio isključenje. Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Radojčić.

Za pobjedu 2:0 Mladosti iz Preloga nad Slobodom iz Varaždina uvelike je zaslužan igrač utakmice Balent. Zabio je oba pogotka, jedan u 9., a drugi u 46. minuti. Iako su gosti imali nekoliko izglednih prilika, na sreću uvjerljive domaće ekipe nisu ih znali iskoristit, pa tako bodovi ipak ostaju u Prelogu.

Jedinu pobjedu u gostima u sklopu 14. kola upisala je ekipa Križevaca. Njihov je domaćin bila ekipa Grafičar Vodovoda, kojoj su rezultatom 1:0 nanijeli čak jedanaesti poraz u prvenstvu. Iako su se momci Vodovoda dobro držali, te premoć gostiju nije bila vidljiva na terenu, s jednim je pogotkom Hotko u 48. minuti odlučio susret. Ni to nije pokolebalo domaće, koji svojim neiskustvom i neuigranošću ipak nisu uspjeli izvući barem bod.

Za jedan od dva remija u proteklom kolu zaslužne su ekipe Mladosti iz Cernika i Graničara. S 1:1 bratski su i pravedno podijelili bodove u izjednačenom susretu. Poveli su gosti u 13. minuti preko Topića, dok je konačnih 1:1 postavljeno tek u 75. kada se u strijelce upisao Pavelić.

Istih 1:1 bilo je i u Slavonskom Brodu gdje je tamošnja ekipa MV Croatie u derbiju uzela bod sastavu Slavije. Domaći su većinu vremena bili bolja momčad na terenu, iako su i gosti koristili svoje prilike za napad. Tako prvi u vodstvo stižu momci Croatie golom Kljajića, a za podjelu bodova pobrinuo se Žafaranić u 72. minuti pogotkom s bijele točke.