Premiership, 12. kolo, 09.11.2009, 21:00 h
Liverpool 2:2 Birmingham City
Birmingham City

Liverpool sve dalje od naslova

Marin Vuković • ponedjeljak, 09.11.2009.

Konstantnim isticanjem da Liverpool bez Stevena Gerrarda i Fernanda Torresa nije ozbiljna momčad nećemo reći ništa novo, a ta činjenica iz tjedna u tjedan iznova dobiva svoju potvrdu. U posljednjoj utakmici 12. kola Premiershipa Redsi su ponovno podbacili i na svom Anfieldu pogotkom iz kontroverznog jedanaesterca uspjeli spasiti barem bod.

Steven Gerrard je utakmicu protiv Birminghama započeo s klupe i odigrao tek jedno poluvrijeme, dok Fernando Torres nije niti bio u konkurenciji za momčad. Prema svemu sudeći, španjolski je napadač sve bliže kirurškom zahvatu na problematičnoj herniji, a konačna odluka trebala bi biti donesena u sljedećih nekoliko dana.

Bez obzira na slabiji početni sastav, Liverpool ne bi smio imati problema s momčadima kao što je Birmingham. Na dobrom putu da to i dokažu našli su se već u 13. minuti kada je David N'Gog lijepim volejem pronašao put do mreže Joea Harta i donio prednost domaćinu.

Ipak, stvari su vrlo brzo krenule nizbrdo jer u 26. minuti Christian Benitez je rastužio svog prezimenjaka na klupi Liverpoola i postigao izjednačujući pogodak, a Anfield je utihnuo u posljednjim trenucima prvog dijela kada je Cameron Jerome s tridesetak metara iznenadio Reinu i Birmingham odveo na odmor s prednošću od 2:1.

Liverpool je u 71. minuti nakon puno muke ipak došao do izjednačenja, i to nakon sudačke odluke koja je razbjesnila gostujuće nogometaše. Glavni sudac Peter Walton jedan start Leeja Carsleyja na N'Gogu ocijenio je prekršajem te dosudio vrlo dvojbeni jedanaesterac kojeg je Gerrard pretvorio u konačnih 2:2.