Premiership, 12. kolo, 07.11.2009, 18:30 h
Wolverhampton
Wolverhampton 1:4 Arsenal
Arsenal

Marin Vuković • subota, 07.11.2009.

Vjerojatno jedan od najljepših pogodaka u karijeri Eduardo da Silva neće moći pripisati sebi. Sjajan pogodak Wolverhamptonu zbog minimalnog je kontakta s Joeyjem Craddockom proglašen autogolom, jednim od dva kojima si je domaćin večeras zapečatio sudbinu.

Još jedan odličan nastup Arsenala rezultirao je punom mrežom protivnika, u ovom slučaju Wolverhamptona. Vukovi su se dobro držali tek na početku utakmice, a onda u razmaku od sedam minuta postigli dva autogola, nakon čega je strijelcima Arsenala preostalo tek da dokrajče ranjenog protivnika.

Vrlo dobru utakmicu odigrao je Eduardo da Silva, koji je na travnjaku Molineuxa ostao 70 minuta. Eduardo je bio pokretljiv, opasan, raspoložen, a imao je svoje "prste" u oba autogola Wolverhamptona. Prava je šteta što drugi autogol, prekrasan lob preko domaćeg vratara Hennesseyja, nije priznat upravo našem reprezentativcu.

Arsenal je do vodstva došao nakon kornera Cesca Fabregasa u 28. minuti, nakon kojeg je lopta preskočila sve igrače na prvoj vratnici i pala na nogu Ronalda Zubara, od kojeg se pod pritiskom Eduarda odbila u mrežu Wolvesa. Samo sedam minuta kasnije Fabregas je povukao brz kontranapad i uposlio Eduarda, koji je s ruba kaznenog prostora pokušao prebaciti domaćeg vratara. Loptu je nažalost skrenuo Joey Craddock i na svoj konto upisao autogol.

Nakon dvije asistencije za autogolove, Fabregas je odlučio stvari preuzeti u svoje ruke. U posljednjoj minuti prvog dijela primio je loptu od Robina van Persieja i smjestio je u bliži kut Henneseyjeva gola. Utakmica je bila riješena, preostalo je samo pitanje koliko će puta vratar Wolverhamptona morati vaditi loptu iz svoje mreže.

Na njegovu sreću morao je to učiniti još samo jednom, u 66. minuti nakon sjajnog udarca Andreja Aršavina koji je povisio na 4:0 za Topnike. Minutu prije kraja Craddock je pogodio mrežu na pravoj strani i postavio konačnih 4:1.

Arsenal je ovom pobjedom preskočio Manchester United i preuzeo drugo mjesto na ljestvici, uz najbolji omjer postignutih i primljenih pogodaka u Premier ligi.