Cibona uvjerljiva u Sarajevu

Ivor Krapac • subota, 14.11.2009.

Košarkaši Cibone su i nakon sedme ovosezonske utakmice NLB lige otišli s parketa kao pobjednici. Cibosi su u sedmom kolu bez većih problema prošli gostovanje u Sarajevu, kod Bosne koja je i dalje na začelju ljestvice...

Susret momčadi s vrha i dna raspleo se po očekivanjima, s 80:55 u Ciboninu korist. Momčad Velimira Perasovića rano je preuzela stvari u svoje ruke i u nastavku utakmice više nije bilo koraka unatrag, sve je ostalo samo na stidljivim i ne osobito opasnim prijetnjama domaćih košarkaša.

Bosna je otvorila utakmicu s 5:0, no ta startna serija bila je sve dobro što su domaći napravili u prvih deset minuta. Cibona je uz sedam poena Tomasa i tricu Rozića povezala seriju od 14:0 za preokret na 14:5, da bi nešto kasnije Radošević košem i dodatnim bacanjem povisio na 19:7 u završnici prve četvrtine. Trica Zubčića za 22:9 zaključila je sve dobro što su Cibosi napravili u tom razdoblju.

Ni otvaranje druge četvrtine nije donijelo bolje vijesti za domaću momčad. Rozić i Radošević su novim poenima zaključili seriju od 8:0 za odmak do okruglih 20 razlike (30:10), a da Bosna potpuno ne potone, pobrinuli su se Pašalić s jednom i Šehović s dvije trice u smanjenju na 34:21 sredinom druge dionice.

Do 15-minutnog predaha u svlačionicama Cibosi su se ipak probudili i spriječili domaće da stignu još bliže. Tomas, Andrić i kapetan Rozić, koji je u prve dvije četvrtine ubilježio 12 poena, vratili su svoju momčad na mirnijih 42:25, a na poluvremenu je bilo tek nijansu manje, 42:26.

U trećoj četvrtini utakmica je definitivno prelomljena, a u tom je razdoblju važnu napadačku ulogu imao i Tomislav Zubčić, koji je podsjetio na dobar početak sezone. Nakon što je Bosna priprijetila smanjenjem na 42:29, Cibosi su serijom od 15:3, uz pet Zubčićevih poena u tom bijegu, odmaknuli do 25 razlike (57:32), rupe iz koje domaćima nije bilo povratka.

U završnici četvrtine Bosna je serijom od 8:0 smanjila na 57:40, no bliže od tih 17 razlike domaći nisu došli do kraja treće, a ni u četvrtoj dionici. U posljednjih deset minuta bili su na 66:49 i kod tog minusa imali dva napada, no promašaji Šehovića za dva poena i Kojadinovića za tricu spriječili su ih da Cibosima zakompliciraju posao.

Ovako, sve je okončano bez puno poteškoća, a trica Princa i zakucavanje Bogdanovića zaključili su utakmicu s maksimalnih +25 za Perasovićevu momčad.

Nakon 12 poena na poluvremenu, Rozić je u drugih 20 minuta dodao još dva i završio s 14, uz pet skokova i tri asistencije, dok su prvi u pratnji bili Zubčić (13 poena, osam skokova) i Tomas (13 poena, tri asistencije). Radošević se pridružio s 11 poena i šest skokova.

U domaćoj momčadi najviše je zabio Šehović, 13 poena, Kojadinović je dodao 11 poena i sedam asistencija, a Bajić 10 poena i šest skokova.

• Obrisan korisnik14.11.2009. u 21:46
    Hvala HRT-u na omogucenom prijenosu, kako ove tako i drugih utakmica NLB lige. Kosarka je potpuno marginalizirana...
  • Obrisan korisnik14.11.2009. u 21:28
    Neznam kakve ugovore imaju igrači, kako se to da i neda raskinut. Gravesa se treba rješavat, to znaju svi, neće on proigrati.
  • Obrisan korisnik14.11.2009. u 21:07