Vodeni sportovi

Četvrta uzastopna pobjeda

Ivana Jurica • subota, 21.11.2009.

Kao što se i očekivalo vaterpolisti Šibenik NCP bez problema odradili su gostovanje u Sloveniji. Kod posljednjeplasiranog Kopra ostvarili su pobjedu od 12:7 uz čak pet golova Nikole Sutića. Četvrta je to uzastopna pobjeda Šibenčana.

Rokava Koper – Šibenik NCP 7:12 (2:4, 2:4, 3:3, 0:1)

Koper, bazen Žusterna

Rokava Koper: Gržentić, Pavičič, Berce, B. Verač 2, Puš 1, Galič 2, Merlak, Jakovčev 1, N. Černeka, Crnica 1, Smolnik, trener: Cetin.

Šibenik NCP: Kačić, Santini, J. Belamarić, Računica, Brlečić 1, Tyrell, Španja 1,Brkić 2, Sutić 5, Krnić 3, Vlahović, Samodol, Jukić, D. Belmarić, trener: Tucak.

Igrač više: Rokava Koper 3/5, Šibenik NCP 3/6

Peterci: Rokava Koper 1/1, ŠibenikNCP –

Od samog je početka bio vidljivo da su Šibenčani kvalitetniji, a osjetilo se to vrlo brzo i na rezultatu. Već nakon osam minuta igre momčad Ivice Tucka stigla je do dva gola prednosti (4:2), a do predaha prednost se udvostručila (8:4).

U nastavku susreta imali su šibenski vaterpolisti i šest pogodaka prednosti, ali na kraju završilo je sa plus pet (12:7).

Nakon što je u prošlom kolu postigao šest golova Medveščaku, Nikola Sutić Slovencima je zabio pet čime je preuzeo i vodstvo na ljestvici strijelaca Jadranske lige.

U sljedećem kolu momčad Ivice Tucka u Crnici dočekuje POŠK.